Dlaczego w styczniu warto odstawić alkohol?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Uniwersytetu Sussex stwierdzili, że po świątecznej swawoli, bezalkoholowy styczeń to zdecydowanie dobry pomysł. Miesiąc przerwy w piciu alkoholu pomaga w przywróceniu organizmu do prawidłowego rytmu, zregenerowaniu energii, a także wspomoże zrzucanie poświątecznych kilogramów. Co więcej, miesięczna abstynencja w większości wiąże się z mniejszym spożyciem alkoholu w późniejszych miesiącach.

 

Jak twierdzą specjaliści, styczeń bez alkoholu ma jeszcze więcej korzyści do zaoferowania. Wśród nich najczęściej wymieniana jest oszczędność pieniędzy, ale także poprawa jakości snu oraz lepsze efekty w odchudzaniu.

 

W badaniu wzięło udział 3 tysiące uczestników. Po miesięcznej abstynencji aż 88% osób zadeklarowało, że udało im się oszczędzić pieniądze. 70% stwierdziło ogólną poprawę stanu zdrowia, 71% lepszy sen, 67% więcej energii, 58% łatwiejszą koncentrację i 54% poprawę stanu zdrowia skóry.

Badacze przypominają, że na świecie około 6% wszystkich zgonów jest spowodowanych spożywaniem alkoholu. Z tego powodu każda okazja do ograniczenia spożycia alkoholu jest działaniem wspomagającym nasze zdrowie. Być może to właśnie styczeń, gdy każdy jest już nasycony świąteczną zabawą, to najlepszy moment na tak radykalne działania, jak miesiąc bez picia alkoholu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Samanta

Naukowcy dokonali

Naukowcy dokonali przełomowego odkrycia, że warto spożywać witaminę C, jeść owoce i warzywa a także błonnik.

0
0
Portret użytkownika Zarkis

W adwencie nie piłem to też

W adwencie nie piłem to też się liczy??? Biggrin Potem mamy post to też się nie napije przez 40 dni a teraz to trzeba nadrabiać Biggrin

0
0

Skomentuj