Dlaczego warto jeść banany?

Kategorie: 

www.123rf.com

Banany są bogate w błonnik i wspomagają produkcję krwi. Owoce te są również doskonałym źródłem potasu, który pomaga regulować ciśnienie krwi i pozytywnie wpływa na układ kostny.


Potas zawarty w bananach zapobiega również wypłukiwaniu wapnia z organizmu, zmniejszając ryzyko rozwoju osteoporozy i zwiększonej łamliwości kości u starszych osób. Dzięki wysokiej zawartości witaminy B6, banany przyczyniają się również do produkcji krwi. Witamina C, magnez i mangan zawarte w bananach wzmacniają naszą odporność.


Banany są także bogate w błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu pokarmowego. Dzięki bananom, pożywienie sprawnie i szybko przechodzi przez cały układ pokarmowy. Owoce te usuwają również objawy zgagi. Banany chronią przed wrzodami żołądka, poprawiając przy tym nastrój i zmniejszając odczucie stresu. Zawierają dużo aminokwasu o nazwie tryptofan, który uwolniony w organizmie przekształca się w serotoninę. Odpowiedni poziom serotoniny w ludzkim organizmie zapewnia dobry nastrój.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Jarek

Nie wspominając o tym, że

Nie wspominając o tym, że banany to jedne z najbardziej nafaszerowanych chemią owoce...

0
0
Portret użytkownika cvvvv

A to od serotoniny małpy

A to od serotoniny małpy skaczą po drzewach.A może im te banany fermentują w żołądkach?

0
0

Skomentuj