Dlaczego warto jeść rosół gotowany na kościach?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Rosół gotowany na kościach to przepis na zdrowie stosowany od pokoleń. Główną zaletą tego dania jest duża zawartość kolagenu, który ma zbawienny wpływ na stan zdrowia naszych jelit. Dlatego też dietetycy zalecają spożywanie rosołu w szczególności osobom cierpiącym na różnego rodzaju stany zapalne jelit.

 

Rosół gotowany na kościach ma jedną zasadniczą przewagę – bogactwo kolagenu. Dzięki niemu mamy miękką, jędrną skórę, lśniące włosy oraz mocne paznokcie. Kolagen leczy także wiele dolegliwości układu pokarmowego, takich jak refluks żołądkowy i stany zapalne jelit.

 

W rosole znajdziemy cenne aminokwasy oraz minerały, które przyspieszają naturalny proces regeneracji organizmu. W rosole na kościach znajduje się także glicyna – niezbędny aminokwas, który pomaga w oczyszczaniu się organizmu. Jeśli stosujemy zbilansowaną dietę, ma to także wpływ na szybszą utratę wagi.

Tego rodzaju buliony są dobrze tolerowane przez kobiety w ciąży, między innymi pomagając im w radzeniu sobie z mdłościami. Dodatkowo zawierają one wszystkie niezbędne składniki dla prawidłowego rozwoju dziecka.

 

Spożywanie rosołu wzmacnia nasz układ odpornościowy, dzięki czemu rzadziej chorujemy na przeziębienie i grypę. Mają na to wpływ komórki szpiku kostnego, aminokwasy oraz kolagen. Należy jednak pamiętać, że najzdrowszy rosół to taki, który przyrządzaliśmy samodzielnie - ze sprawdzonych ekologicznych składników.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj