Dlaczego warto pić wodę wodorową?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Wodór stanowi jeden z niewielu pierwiastków, które znajdują się w całym Wszechświecie. Ludzie mają z nim styczność najczęściej właśnie pod postacią wody. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o szczególnych prozdrowotnych właściwościach wody silnie nasyconej wolnym wodorem. Czy to kolejna moda, czy rzeczywiście warto pić wodę wodorową?

Trwa debata na temat wpływu picia wody wodorowej na organizm człowieka. Wiele osób uważa, że woda wodorowa korzystnie oddziałuje na nasze zdrowie, jednak są też jej przeciwnicy twierdzący, że to po prostu drogi produkt, który nie różni się właściwościami od zwykłej wody mineralnej. Jaka jest zatem prawda?

Woda wodorowa na zdrowe serce

Jedno z badań przeprowadzonych w Chinach wykazało, że picie wody z aktywnym wodorem przez okres 10 tygodni może pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi u osób zmagających się z chorobami metabolicznymi. Ten rodzaj wody okazał się również skuteczny w łagodzeniu stanów zapalnych i zwiększaniu poziomu tzw. dobrego cholesterolu we krwi, który pozytywnie oddziałuje na zdrowie naszego serca.

Poprawa kondycji

Naukowcy z Włoch dowiedli, że woda wodorowa lepiej niż standardowa woda nawadnia zawodowych rowerzystów, zwiększając tym samym ich wydolność podczas prowadzonej aktywności fizycznej. Wyniki podobnych badań zasugerowały z kolei szybszy powrót sportowców do formy dzięki piciu wody wodorowej.

W walce ze stresem oksydacyjnym

Ponieważ wodór stanowi naturalny przeciwutleniacz, doskonale neutralizuje on wolne rodniki i przeciwdziała uszkodzeniom komórek organizmu, które odpowiadają za choroby takie, jak cukrzyca, rak czy choroby serca.

Poprawa samopoczucia

Według niektórych raportów badawczych ludzie regularnie pijący wodę wodorową mogą poprawić stan swojego zdrowia psychicznego, uzyskując tym samym lepszy nastrój. Japoński zespół badawczy odkrył, że spożywanie wody wodorowej przez okres czterech tygodni wprowadza zmiany w ośrodkowym układzie nerwowym, zmniejszając stany lękowe i poprawiając ogólne funkcjonowanie poznawcze.

Zachowajmy umiar

Pomimo doniesień o właściwościach prozdrowotnych wody wodorowej, nie powinniśmy pić jej w nadmiarze. Przede wszystkim naukowcy nie ustalili jeszcze, w jaki sposób woda ta wpływa na nasze zdrowie długoterminowo. Niektórzy eksperci są zdania, że należy przeprowadzić wnikliwą analizę możliwych do wystąpienia skutków ubocznych picia wody z aktywnym wodorem.

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika gontek

Wszystko ładnie pięknie tylko

Wszystko ładnie pięknie tylko czemu tak drogo. Tyle lat pije cisowianke za grosze i jestem zdrów jak ryba

0
0
Portret użytkownika angelus maximus rex

Jestem za, ale nawet przeciw.

Jestem za, ale nawet przeciw... Jako chemik zastanawiam się, co ów wodór robi krwi niosącej tlen... Prosta reakcja mówi 2H2+O2 = 2H2O....

 Podobnie jest z rewelacyjnym nanoczasteczkowym srebrem używanym do picia...:

Ag+HCl = AgCL - substancja trująca  powodująca srebrzycę...

 

zalecam ostrożność w podejmowaniu decyzji leczniczych z internetu...

0
0
Portret użytkownika gnago

Zapoznaj sie proszę z

Zapoznaj sie proszę z przebiegiem reakcji chemicznych w organizmach ludzkich. Z punktu widzenia chemika powinieneś się zamknąc w szafie z płynnym azotem. ABy powstrzymać te reakcje których efektem są liczne trucizny produkowane w twym organizmie

0
0
Portret użytkownika rtr

Masz na mysli wodę utlenioną?

Masz na mysli wodę utlenioną?  Ona też jest stosowana w terapii do wewnątrz na wiele chorób. Opracowano to dla rosyjskich kosmonautów.

0
0

Skomentuj