Długotrwałe oglądanie telewizji prowadzi do śmiertelnej choroby płuc

Kategorie: 

www.dreamstime.com

Naukowcy z Uniwersytetu w Osace odkryli, że u ludzi, którzy spędzają przed telewizorem pięć lub więcej godzin dziennie, ryzyko zatorowości płucnej jest dwa razy większe, niż u tych, którzy oglądają telewizję tylko 2,5 godziny dziennie, podaje The Daily Mail. Zatorowość płucna polega na zablokowaniu tętnicy płucnej lub jej rozgałęzień przez skrzepliny, które powstają najczęściej w żyłach głębokich kończyn dolnych lub miednicy mniejszej.


Naukowcy przez 18 lat obserwowali 86 000 ludzi. Badania wykazały, że największe ryzyko zatorowości płucnej występuje u fanów telewizji w wieku 40-59 lat. Osoby w tym wieku, uczestniczące w badaniu, oglądały telewizję średnio przez 5 godzin i 40 minut dziennie.


Możliwość stałego dostępu do internetu, co pozwala na ciągłe pobieranie ulubionych seriali i filmów -naukowcy uznają za dodatkowy czynnik ryzyka. Regularne długie loty również zwiększały ryzyko zatorowości płucnej. Dlatego lekarze radzą, aby podczas oglądania telewizji co jakiś czas wstawać i często pić wodę. Pomoże to zmniejszyć ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Qantex

Ale głupota, kto to

Ale głupota, kto to wymyśla??? Czyżby to był ktoś z portalu innemedium.pl???

0
0

Skomentuj