Dobry sen u dzieci powiązano z prawidłową masą ciała w przyszłości

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania pokazują, że regularny sen w trakcie dorastania może przyczynić się do utrzymania prawidłowej masy ciała w późniejszym wieku. Badanie objęło niemal 2200 dzieci w 20 różnych miastach w USA.

 

Jedna trzecia badanych w wieku od 5 do 9 lat miała uregulowany cykl snu. Pozostali badani spali mniej oraz mniej regularnie. W momencie skończenia 15 lat przez grupę badanych dzieci, zmierzono poziom ich tkanki tłuszczowej.

 

Okazało się, że rozwijanie właściwej higieny snu w dzieciństwie miało pozytywny wpływ na wagę oraz zdrowie fizyczne. Naukowcy podkreślają również, że regularny sen wpływał pozytywnie na proces nauki.

Zdaniem badaczy, odpowiedni czas snu u dzieci powinno określać kilka czynników: czas, w którym dziecko musi przygotować się do szkoły, czas potrzebny na dotarcie do szkoły i czas rozpoczęcia nauki. Pora położenia się do łóżka powinna być ustalona tak, aby dziecko miało odpowiednią ilość snu, nawet jeśli nie zasypia od razu.

 

Badacze zachęcają rodziców do zwracania uwagi na właściwy sen swoich dzieci oraz o dbałość o wieczorne rytuały, które pomogą dziecku w zaśnięciu. Nowy raport został opublikowany w czasopiśmie Sleep.

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Skomentuj