Domowe sposoby na nadmierny apetyt

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Uczucie głodu jest silnym przeciwnikiem diety, której celem jest utrata wagi. I choć na rynku jest wiele produktów, które rzekomo obniżają apetyt, mogą one zrobić więcej szkody niż pożytku, powodując różne niepożądane skutki uboczne. Jednak uczucie sytości można uzyskać także w bezpieczny i naturalny sposób.

 

Kilka badań naukowych wykazało, że spożywanie lub wdychanie olejku grejpfrutowego może powodować utratę wagi poprzez aktywację enzymu o nazwie kinaza białkowa – zwykle aktywnego podczas wysiłku fizycznego. Olejek grejpfrutowy działa jako naturalny środek tłumiący łaknienie, ponieważ pomaga zredukować oporność organizmu na insulinę oraz zrównoważyć poziom glukozy we krwi - a to ma istotny wpływ na apetyt. Olejek grejpfrutowy może także przyczynić się do poprawy nastroju oraz zwiększenia poziomu energii, zapobiegając senności i wyczerpaniu.

 

Metaanaliza badawcza, przeprowadzona w Holandii wykazała, że przeciwutleniacze zawarte w zielonej herbacie mogą skutecznie zmniejszać masę ciała i wspomagać utrzymanie zdrowej wagi. Ekstrakt z zielonej herbaty może także przyczynić się do wrażliwości organizmu na insulinę.

Spożywanie posiłków z dodatkiem nasion lnu może pomóc w zachowaniu uczucia sytości przez dłuższy czas dzięki ich wysokiej zawartości błonnika. Nasiona lnu zawierają także zdrowe tłuszcze oraz zmniejszają stan zapalny w organizmie.

Kluczem do zachowania zdrowych porcji żywieniowych jest także świadomość potrzeb organizmu. Na apetyt może wpływać nie tylko głód, ale także zmęczenie, znudzenie oraz stres. Właściwą strategią może okazać się w tym przypadku jedzenie tylko wtedy, gdy czuje się rzeczywisty, fizyczny głód i związane z tym burczenie w brzuchu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj