Duże ilości zielonej herbaty mogą być niebezpieczne dla wątroby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Udowodniono, że zielona herbata zapewnia korzyści zdrowotne, jednak przyjmowanie jej w dużych dawkach, zwłaszcza w postaci suplementów, może powodować poważne problemy dla zdrowia.

 

Jim McCants z Dallas w Teksasie został przyjęty do szpitala, gdzie stwierdzono, że potrzebuje przeszczepu wątroby. Lekarze podejrzewają, że suplementy zielonej herbaty sprzedawane bez recepty, które przyjmował przez trzy miesiące, były przyczyną poważnych uszkodzeń organu.

 

McCants zaczął przyjmować ekstrakt z zielonej herbaty ze względu na jej właściwości antyoksydacyjne. Pewnego dnia jego żona zauważyła, że ​​jego twarz zrobiła się żółta. Mężczyzna został poinformowany przez swojego hepatologa, że potrzebny jest mu natychmiastowy przeszczep wątroby.

Poprzednie badania, przeprowadzone przez amerykański Narodowy Instytut Zdrowia potwierdziły, że spożywanie dużych ilości zielonej herbaty może skutkować ostrą niewydolnością wątroby.

 

Niebezpieczeństwo istnieje jednak tylko dla tych, którzy przyjmują suplementy z ekstraktem z zielonej herbaty. Osoby pijące napar z herbaty w dużych ilościach, nie powinny martwić się niepożądanymi skutkami.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj