Eksperci WHO kładą nacisk na konieczność podnoszenia podatków na wyroby tytoniowe

Kategorie: 

freeimages.com

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wzywa do podnoszenia podatków na wyroby tytoniowe. Zdaniem ekspertów z WHO, wyższe podatki mogą soprowadzić do zmniejszenia się ilości palących osób na świecie.


Zgodnie z raportem "Global Tobacco Epidemic 2015", podatek w wysokości 75% ceny paczki papierosów - pobierany jest w jedynie w 33 krajach. W większości państw opodatkowanie wyrobów tytoniowych jest bardzo niskie.


Powszechnie wiadomo, że choroby związane z paleniem tytoniu, to jedno z głównych zagrożeń dla zdrowia publicznego. Jeśli znacząco nie zmniejszy się liczba osób palących oraz ofiar biernego palenia, to szacuje się, że do 2030 roku na te schorzenia będzie umierać około 8 milionów osób rocznie. Dodatkowo - palenie tytoniu to jedna z głównych przyczyn zachorowania na poważne choroby niezakaźne, tj. choroby nowotworowe, choroby układu sercowo-naczyniowego, choroby płuc, czy cukrzyca.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika acdc

Mogli by się łaskawi odczepić

Mogli by się łaskawi odczepić od naszych pieniędzy. A do redakcji czemu powtarzacie te bzdury o szkodliwości biernego palenia?

0
0

Skomentuj