FDA zatwierdziła pierwszy system stałego monitorowania glukozy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Agencja Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła stosowanie nowego systemu monitorowania glukozy, który nie wymaga badania krwi. FreeStyle Libre Flash Glucose Monitoring System opiera się na czujniku umieszczonym pod skórą, który wykorzystuje przenośny czytnik do wyświetlana poziomu glukozy u pacjenta.

 

Dotychczas stwierdzenie poziomu glukozy wymagało nakłucia palca i analizy próbki krwi. Na co dzień jest to dość uciążliwa czynność, dlatego amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła nowy, bezbolesny system do monitorowania poziomu glukozy. 

Mały czujnik umieszczony pod skórą umożliwia ciągłe monitorowanie poziomu glukozy w organizmie i mogą z niego korzystać osoby, które ukończyły 18 rok życia. FDA informuje, że urządzenie jest w pełni sprawne po 10 dniach od zainstalowania, jednak nie potrafi wydawać ostrzeżeń o poziomie cukru w czasie rzeczywistym.

 

Według Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, ponad 30 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych cierpi na cukrzycę, z czego jedna na cztery osoby nie zdaje sobie z tego sprawy. Obecnie nie ma lekarstwa na cukrzycę, a chorobę kontroluje się przede wszystkim za pomocą diety. Cukrzyca jest siódmą najczęstszą przyczyną zgonów i każde usprawnienie w walce z nią może znacznie zmniejszyć jej śmiertelność.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj