Filtry do wody pitnej – to warte uwagi

Kategorie: 

Źródło: shutterstock.com

Chcesz zapewnić sobie nieograniczony dostęp do filtrowanej wody? Wody, która dzięki nowoczesnej metodzie filtracji, zachowuje wszystkie składniki mineralne. Ma świetne walory smakowe oraz neutralny, przyjemny zapach? Koniecznie musisz poznać korzyści które mogą dać użytkownikowi filtry do wody pitnej.

 

Kiedy woda jest potrzebna?

Są miejsca, w których woda pitna, powinna być stale dostępna. Tak, aby wszystkie przebywające w nich osoby mogły z niej korzystać. Z pewnością należy do nich zaliczyć biura oraz zakłady pracy. Jak również szeroko rozumiane miejsca użyteczności:  szkoły, placówki medyczne czy też hotele lub restauracje. Ze względów logistycznych, a zwłaszcza ekonomicznych, zaopatrzenie tych miejsc w wodę butelkowaną oczywiście nie jest możliwe. Z oczywistych, dobrze wszystkim znanych powodów, spożywanie bezpośrednio wody z kranu, nie jest dobrym rozwiązaniem. Mimo iż można ją pić bez obaw, bardzo często jej smak lub zapach skutecznie zniechęca do jej spożycia. W tego typu sytuacjach doskonale sprawdzą się filtry do wody pitnej.

Jak działają dystrybutory filtrujące wodę pitną?

Zastosowanie tych urządzeń jest bardzo praktycznym sposobem na uzyskanie smacznej, orzeźwiającej wody pitnej. Wystarczy podłączyć filtr do wody pitnej do instalacji doprowadzającej wodę, aby po chwili otrzymać chłodną wodę posiadającą bardzo dobre walory smakowe. To zasługa bardzo skutecznych wkładów filtrujących. Proces filtracji wody z kranu odbywa się w dwóch etapach.

Usuwają one związki chloru oraz zanieczyszczenia organiczne znajdujące się w wodzie. Filtry zatrzymują mikroskopijne zanieczyszczenia, takiej jak pierwotniaki czy cysty. Dodatkowo wychwytywane z wody są osady oraz pyły:

 • Rdza;
 • Piasek;
 • Muł;
 • Rdza.

Filtry do wody pitnej dodatkowo zmiękczają wodę pochodzącą z instalacji wodociągowej. Właśnie dzięki temu woda jest tak smaczna i bardzo przyjemnie się ją pije.

Szczególne korzyści odniesiemy z ich zastosowania, w przypadku, kiedy instalacja wodna jest stara i jej stan techniczny pozostawia wiele do życzenia.  

Bardzo istotne jest to, że filtrowana woda nie traci żadnych składników mineralnych. Które są bardzo ważne dla naszego zdrowia oraz dobrego samopoczucia. Ten sposób uzyskiwania dobrej jakości wody jest bardzo ekonomiczny. Wydajność filtrów do wody pitnej jest bardzo duża. Natomiast koszt dzierżawy urządzenia oraz jego eksploatacji jest stały i wyjątkowo atrakcyjny.

To rozwiązanie nie wymaga dużej przestrzeni oraz miejsca niezbędnego do składowania wody w butlach. Dodatkowo bardzo atrakcyjną dla użytkownika, opcją jest możliwość wyposażenia filtra do wody pitnej w dodatkowe funkcje:

 • Urządzenie może podgrzewać wodę w zakresie temperatur od 85 do 95 stopni Celsjusza;
 • Opcjonalnie może być wyposażone w system, który spowoduje, że otrzymamy wodę gazowaną.

Powyższe funkcje znacznie rozszerzą możliwości zastosowania tego urządzenia.

Najważniejsze korzyści, które dają filtry do wody pitnej:

 • Nieograniczony dostęp do dobrej jakości wody pitnej. Wody, która posiada odpowiedni smak oraz neutralny zapach;
 • Proces filtracji wody, mimo iż eliminuje wszystkie niekorzystne zanieczyszczenia wody, zachowuje wszystkie korzystne związki mineralne, które zawiera woda;
 • Filtry do wody pitnej, to bardzo ekonomiczny sposób, aby uzyskać smaczną wodę. Koszt użytkowania urządzenia jest stały;
 • Nowoczesne, atrakcyjnie zaprojektowane urządzenia oraz ich ergonomiczność. Nie wymagają dużych powierzchni. Niezbędny jest jedynie dostęp do sieci wodociągowej. Dodatkowe możliwości stwarzają opcjonalne funkcje grzania oraz gazowania wody. To znacznie rozszerza jego możliwości;
 • Łatwość obsługi. Bez problemów każdy poradzi sobie z nalaniem kubka chłodnej, smacznej wody.

Podsumowując

Niewątpliwie warto, jest wykorzystać zalety rozwiązania, w postaci filtra do wody pitnej. Dzięki jego zastosowaniu uzyskamy niewyczerpane źródło dobrej, smacznej wody. Wody, która przyjemnie się pije, natomiast napełnienie kubka jest dziecinnie proste. To przyjazna dla środowiska, tania metoda. Jej zastosowanie warunkuje jedynie dostęp do instalacji wodociągowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj