Gazowane napoje są przyczyną chorób nowotworowych

Kategorie: 

freeimages.com

Fani napojów gazowanych powinni pamiętać, że pijąc jedną i więcej puszek dziennie zwiększa się ryzyko zachorowania na choroby nowotworowe. Jak podaje Zee News, napoje gazowane są niebezpieczne, ponieważ zawierają rakotwórczy związek 4-metyloimidazol. To produkt uboczny karmelowego barwnika.

 

Według ostatnich badań przeprowadzonych w USA, 44-58% osó w wieku powyżej 6 lat pije codziennie minimum 1 puszkę gazowanego napoju. Przy tym analiza 11 różnych napojów pozwoliła opracować model realnego zagrożenia zachorowania na choroby nowotworowe u ludzi, którzy je uwielbiają. Naukowcy próbowali wpłynąć na producentów napojów gazowanych, ale nie udało się ich przekonać do wymiany niebezpiecznego barwnika, ani do umieszczenia na etykiecie ostrzeżenia o rakotwórczych właściwościach napoju.


Dodatkowo pojawił się jeszcze inny problem. Jak wynika z badań przeprowadzonych w zeszłym roku, stężenie substancji rakotwórczej może znacznie różnić się nie tylk ow zależności od marki napoju, ale również w obrębie tej samej partii. W Stanach Zjednoczonych nie określono również dopuszczalnych stężeń dla 4-metyloimidazolu w żywności i napojach na szczeblu federalnym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Arni

Szkodliwe są jedynie gazowane

Szkodliwe są jedynie gazowane napoje kolorowe. Gazowana woda mineralna jest nawet prozdrowotna. Oczywiście w umiarkowanych ilościach.

0
0

Skomentuj