Genetyczne wspomnienia naszych przodków mogą trwać przez 14 pokoleń

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Najnowsze badania dowodzą, że doświadczenia przodków mogą mieć potencjalny wpływ na życie 14 późniejszych pokoleń. Zespół badawczy, kierowany przez European Molecular Biology Organization (EMBO) w Hiszpanii, badając nicienie, odkrył najbardziej długoterminową formę zjawiska kiedykolwiek odkrytego w życiu zwierząt.

 

Jakkolwiek nie przeprowadzono jeszcze takich badań wśród ludzi, różnice w składzie genetycznym ludzi i robaków nie są zbyt duże. Wiadomy jest fakt, że doświadczenia naszych dziadków mają rzeczywisty wpływ na nasze codzienne życie, ale istnieje także szansa, że nasz przodek sprzed tysiąca lat, może także przekazywać nam swoje doświadczenia.

 

Geny są dziedziczone od rodziców, jednak zmiany w genomie mogą być także uwarunkowane zmianami środowiskowymi, dietą, ćwiczeniami oraz problemami psychologicznymi. Jeśli przodek przechodził okres nadmiernego stresu, jego doświadczenie może być dodane do genomu.Według epigenetyki, dodatkowa warstwa informacji jest umieszczana w górnej części sekwencji DNA. Autorzy badania twierdzą, że ich odkrycie może potwierdzać fakt, że potomkowie osób ocalałych z Holokaustu mają niższy poziom kortyzolu we krwi, co oznacza, że są oni bardziej podatni na stres oraz strach.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj