Główne objawy odwodnienia

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Właściwa ilość wody w organizmie jest niezbędna do prowadzenia normalnego życia, ale nie każdy zwraca na to odpowiednią uwagę, pijąc za mało wody. Warto także wiedzieć, że normy spożycia płynów są dla każdego różne, zależnie od różnic anatomicznych między ludźmi.

 

Poprawne nawodnienie organizmu umożliwia prawidłową pracę narządów wewnętrznych, układu pokarmowego, a także odpowiednie funkcjonowanie zdolności umysłowych. Picie odpowiednich ilości płynów to także zdrowy wygląd naszej skóry.

Na etapie łagodnego odwodnienia ludzie czują zmęczenie, pragnienie oraz suchość w ustach. Mniej typowymi objawami mogą być zaparcia, nieświeży oddech oraz nagła ochota na zjedzenie czegoś słodkiego.

 

Na ciężkie odwodnienie, oprócz ostrego pragnienia, składają się objawy takie, jak kołatanie serca, obniżenie ciśnienia, zawroty głowy. Prostym sposobem na sprawdzenie stanu odwodnienia może być także złapanie skóry na plecach, jeśli po jej puszczeniu powolnie wraca do normalnego kształtu, oznacza to odwodnienie.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj