Grzybki halucynki mogą pomagać w leczeniu chorób psychicznych

Kategorie: 

Źródło: https://commons.wikimedia.org

W 1960 roku dwaj psychologowie Harvardu, Timothy Leary i Richard Alpert, zaczęli badać oddziaływanie substancji psychotropowych na ludzki umysł. Uważali, że psylocybina, związek chemiczny zawarty w grzybkach halucynkach, ma moc zmieniania mózgów ludzi na lepsze.

 

Obecne badania nad psychodelicznymi narkotykami przeżywają odnowione zainteresowanie społeczności naukowej. Coraz więcej badań z głównych uniwersytetów i ośrodków medycznych wskazują, że substancje te mogą dobrze rokować jako interwencje terapeutyczne dla wielu zaburzeń psychicznych. Dzięki ich zdolności do czasowego tworzenia głębokiej zmiany w świadomości, a czasem długotrwałej zmiany samopoczucia, grzyby są obszarem szczególnego zainteresowania.W nowym badaniu brytyjscy naukowcy przeanalizowali skany fMRI 15 osób po wstrzyknięciu psylocybiny, aktywnego składnika grzybków halucynogennych, porównując je do skanów aktywności mózgu po otrzymaniu placebo. Eksperyment przyniósł pewne intrygujące dane. "Psylocybina jest najpewniejszym sposobem zmieniania podświadomości. Po podaniu dawki, pojawiają się nowe typy kolejności połączeń między neuronami w mózgu. Głęboko zmienia się świadomość, która przynosi jasność i nowe perspektywy na stare i nowe myśli." - twierdzi współautor badania, Giovanni Petri.


Naukowcy odkryli, że używanie niewielkich ilości psylocybiny w kontrolowanych warunkach, może doprowadzić do zmieniających życie pozytywnych doświadczeń, które zwiększają długoterminowe dobre samopoczucie. Używanie psylocybiny w placówkach terapeutycznych może pomóc w leczeniu chorób takich jak uzależnienia, depresja i zespół stresu pourazowego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Ewelina Pajdak

Potwierdzam, opoerdoliłam

Potwierdzam, opier&0!*łam grzyba i nie mam schizofrenii.. hahahahahahahaha jakbym wiedziała o tym wcześniej to uratowałabym Kogoś przed rakiem.. w końcu to też się z grzybów robi.. pier&0!0ny ser pleśniowy cammoberte? Pisanie hejtów pod tym komentarzem jest zabronione i niech mnie już nikt nie denerwuje i nie stresuje.. gazem się nie baw bo Ci 11 kilówke na balkon postawie.. a może ona już tam była.. nie wiem nie znam się na tym..

0
0

Skomentuj