Hormon, który po wstrzyknięciu może działać jak Viagra

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Odkryto nieprzeciętne zastosowanie hormonu, który występuje podczas dojrzewania płciowego i wyzwala pobudzenie seksualne, co może mieć kluczowe znaczenie dla leczenia problemów z potencją.

 

Naturalnie występujący hormon o nazwie kisspeptin jest kluczowym hormonem reprodukcyjnym, który stymuluje wydzielanie się w mózgu innych hormonów, związanych z pobudzeniem seksualnym. Hormon jest uwalniany w trakcie okresu dojrzewania i jest związany z wyższym popędem seksualnym u młodych osób.

 

Naukowcy z Imperial College w Londynie odkryli, że zastrzyk hormonu zwiększa aktywność w obszarach mózgu związanych z podnieceniem seksualnym oraz romantyczną miłością. Planuje się zbadanie, czy może być stosowany w leczeniu problemów psychoseksualnych.

W badaniu wzięło udział 29 zdrowych mężczyzn, którym został podany zastrzyk z hormonem. Następnie monitorowano procesy zachodzące w ich mózgach poprzez skany MRI. Odkryto zwiększoną aktywność w strukturach mózgu aktywujących podniecenie seksualne oraz zakochanie.

 

Badacze są przekonani, że w przyszłości hormon może być podawany w postaci tabletek i stanie się lekarstwem na problemy psychoseksualne, leczenie niepłodności, może pomóc nawet w leczeniu depresji.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj