Ile wynosi bezpieczna dzienna dawka spożycia cukru?

Kategorie: 

www.sxc,hu

W 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ustaliła bezpieczne dawki spożycia cukru na poziomie 70 gram dla mężczyzn i 50 gram dla kobiet dziennie. Jednak ostatnio lekarze uznali, że te wartości są mocno przesadzone!

Naukowcy z Newcastle University poinformowali, że udało im się ustalić maksymalną dzienną dawkę cukru, jaką człowiek może spożyć, żeby uniknąć problemów zdrowotnych. Według nich, dzienne spożycie cukru nie powinno przekraczać 5 łyżeczek - co stanowi ok. 30 gramów! Trzymanie się tej dawki nie tylko ma poprawić stan serca, ale i ochronić przed cukrzycą i próchnicą.


Warto tu wspomnieć, że przy wyliczaniu dziennej dawki cukru nie wystarczy policzyć łyżeczek cukru dodawanych do herbaty czy kawy, ale należy wziąć pod uwagę również cukier zawarty w słodyczach i napojach gazowanych.

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Axxa

Problem w tym że kolejne

Problem w tym że kolejne pokolenie jest już uzależnione i większość je bo nie ma siły i wiedzy żeby z tego wyjść.

0
0
Portret użytkownika Dawid

Ludzie będą spożywali duze

Ludzie będą spożywali duze ilości dopuki się ich nie ograniczny, chistoria pokazuje że ludzie nie mający kontaktu z cukrem gdy na niego spotykali nie mogli się oprzeć jego słodkości w tym momecie działał jak narkotyk, potrafili oddać wszystko by zasmakować go. Natomiast ludzie którzy już zasmakowali go nie czują takiej potrzeby.  Organizacje takie jak Coca-Cola czy pepsi prędko nie zrezygnują z cukru ponieważ to przyciąga ludzi a to napędza przychody nawet wprowadzenie słodzika okazuje się jeszcze gorszy w skutkach dla zdrowia niż sam cukier. Do puki ludzie nie powiedzą stop to cukier będzie dalej przez producentów dodawany do różnych produktów by podnieść smak danego towaru.

0
0

Skomentuj