Imbir w walce z artretyzmem

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Imbir, powszechnie znana aromatyczna przyprawa, jest od dawna stosowany w tradycyjnych oraz nowoczesnych lekach. Imbir wykazuje silne działanie przeciwzapalne i dzięki temu może pomóc w przypadku leczenia zapalenia stawów.

 

Badania wykazały, że imbir może mieć pozytywny wpływ na zmniejszenie stanu zapalnego oraz związanego z nim uczucia dyskomfortu u osób z zapaleniem stawów. W tym celu imbir powinien być konsumowany surowy, ale można go nabyć także w postaci proszku, kapsułek i olejków lub jako sok.

 

Stan zapalny jest podstawową odpowiedzią immunologiczną, która umożliwia organizmowi leczyć rany i zwalczać infekcje. Może on jednak powodować dyskomfort, zwłaszcza gdy jest przewlekły. Szczególnie dotkliwe są zapalenia stawów, które powodują silny ból. Podstawowym celem leczenia zapalenia stawów jest zminimalizowanie bólu, ponieważ obecnie nie ma skutecznych leków na tę dolegliwość. 

Imbir jest uważany za skuteczny w leczeniu objawów artretyzmu, ale nie jego przyczyny. W jednym z badań z udziałem 247 uczestników cierpiących na zapalenie stawów wykazano, że stosowanie imbiru dwa razy dziennie przez 6 miesięcy znacznie zmniejszyło ból u pacjentów. Jednak uczestnicy badania mieli przez to także skutki uboczne, takie jak zgaga.

 

Niedawny przegląd badań wykazał, że osoby z artretyzmem wykazują 30% spadku bólu podczas stosowania imbiru. Korzeń jest popularną przyprawą w kuchni, zwłaszcza w azjatyckich potrawach. Można go także dodawać do herbaty lub innych napojów. Dawkowanie może być stosowane do 3 razy dziennie, nie zaleca się jednak przekraczania 4 g imbiru dziennie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj