Jak pielęgnować suchą skórę?

Kategorie: 

Źródło: internet

Każda z nas jest inna i to w tej różnorodności upatrujemy piękno. Staramy się dbać o skórę oraz cerę, która jest naszą wizytówką. Jeśli posiadać suchą skórę – pielęgnacja bywa bardziej wymagająca i czasochłonna, ponieważ nie wszystkie preparaty do skóry normalnej są dobrze dla suchej cery. Jak sobie radzić z zaczerwieniamy, podrażnieniami i matowością skóry? O tym w poniższym poradniku.

 

Co należy wiedzieć o suchej skórze twarzy?

Sucha skóra przede wszystkim szybko ulega podrażnieniom. Często powstają na niej miejsca szczególnie wysuszone. Cera jest spierzchnięta, czasami szorstka, niezależnie od pory roku. Mała sprężystość i elastyczność wpływa także negatywnie na miękkość skóry. Często jest twarda, a w przypadku cienkiej skóry mogą prześwitywać naczynia krwionośne.

Skóra o wiele szybciej się starzeje – już w wieku 20 lat możemy zaobserwować pierwsze zmarszczki w tak newralgicznych miejscach, jak usta, szyja czy oczy. Sucha skóra może także pojawić się na dłoniach – spierzchnięta i szorstka to często efekt zmian pogodowych zimą. Zobacz, jak dbać o zniszczoną skórę dłoni.

 

Jak sobie nie szkodzić, czyli z czego zrezygnować?

Często mimo że stosujemy rozmaite kremy nawilżające nieświadomie pogarszamy stan skóry. Czym? Wysuszanie skóry to następstwo długiego opalania, ale także niewłaściwie zbilansowanej diety, która jest uboga w kwasy roślinne. Do tego dochodzi stres oraz zbyt mocne odchudzanie. Niewskazane jest także korzystanie z solarium, długie, gorące kąpiele czy zbyt duża ilość środków nawilżających. 

Nie powinnyśmy także przemywać twarzy wodą z mydłem, stosować gruboziarnistych peelingów czy maseczek ściągających w zbyt dużych ilościach. Palenie papierosów, jak każde uzależnienie także pogarsza stan naszej skóry.

 

Jak pielęgnować suchą skórę?

Przy codziennej pielęgnacji powinnyśmy pamiętać o właściwym demakijażu – mleczko lub śmietanka kosmetyczna powinny być wystarczające oraz odpowiedni tonik. Rano, jak i wieczorem sprawdzi się krem pod oczy oraz na szyję, wieczorem zaś środki natłuszczające – kremy tłuste oraz półtłuste, które zawierają kwasy tłuszczowe. Dzięki nim skóra nie traci wody.

Na dzień najlepiej stosować kremy z filtrami, które zawierają mocznik, kwas mlekowy, hialuronowy czy tez kwasy owocowe. Substancje wiążą wodę w skórze oraz zabezpieczają ją przed odparowywaniem. Maseczki kosmetyczne na twarzy czy dekolt sprawdzą się stosowane 2 razy w tygodniu.

 

O czym należy pamiętać, wybierając kosmetyki?

Najlepiej badać etykiety produktów lub pytać o kosmetyki, które zawierają substancje, które uzupełniają wodę – jak na przykład sole mineralne, hydroksykwasy, witaminy A oraz E czy pentenol. Warto stosować także kosmetyki z tej samej linni oraz jednego producenta. Bogaty wybór kosmetyków do cery suchej oferuje Biotherm.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj