Jak pozbyć się tłuszczu podskórnego?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Istnieją dwa rodzaje tłuszczu: trzewny i podskórny. Tłuszcz podskórny jest zwykle nieszkodliwy i może nawet chronić przed niektórymi chorobami. Za to tłuszcz trzewny otacza organy - chociaż nie jest widoczny z zewnątrz, może wiązać się z wieloma niebezpiecznymi chorobami. Możliwe jest spalenie tłuszczu zarówno podskórnego, jak i trzewnego. Chociaż utrata tkanki tłuszczowej pod skórą przynosi efekty wizualne dla osób, które chcą się odchudzić, to dopiero utrata tłuszczu trzewnego poprawia stan zdrowia.

 

Styl życia, taki jak dieta i ćwiczenia, a także czynniki genetyczne, wpływają na ilość tłuszczu podskórnego, który u każdego rozwija się inaczej. Jednak ludzie najczęściej gromadzą tkankę tłuszczową, gdy:

  • spędzają dużo czasu w ciągu dnia siedząc;
  • wykonują mało ćwiczeń aerobowych;
  • mają małą masę mięśniową;
  • jedzą więcej kalorii niż spalają;
  • mają problemy związane z opornością na insulinę lub mają cukrzycę. 


Badania coraz częściej sugerują, że tłuszcz podskórny może odgrywać rolę ochronną, jednak wiąże się on zwykle z obecnością tłuszczu trzewnego. Ludzie próbujący pozbyć się tłuszczu podskórnego w konkretnym miejscu ciała popełniają często popularny błąd, wykonując wiele ćwiczeń na tę jedną część ciała. Ta strategia jest o wiele mniej skuteczna niż spalanie tłuszczu w całym ciele.

 

Aby schudnąć, konieczne jest zjadanie mniejszej ilości kalorii niż się spala. Dieta powinna być bogata w białko, które znacznie bardziej zaspokoi apetyt. Konieczne jest za to ograniczenie węglowodanów i unikanie cukrów. Przyspieszy to metabolizm i tym samym spalanie tłuszczu. 

Do zrzucenia zbędnych kilogramów przydadzą się również ćwiczenia aerobowe, takie jak skakanie na skakance. Natomiast ćwiczenia siłowe, jak podnoszenie ciężarów, spalają znacznie mniej tłuszczu, nie są jednak zbędne - budują masę mięśniową, która przyczynia się do przyspieszenia metabolizmu.

 

W trakcie diety warto zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Chroniczny stres powoduje, że organizm uwalnia hormon zwany kortyzolem. Za to badania dowiodły, że długotrwałe wyrzuty kortyzolu mogą utrudniać utratę wagi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Milena z Clinica Cosmetologica Sopot

Witam! Oprócz wysiłku

Witam! Oprócz wysiłku fizycznego tkanki tłuszczowej można pozbyć się rownież dzięki urządzeniu ICOONE.

0
0

Skomentuj