Jak twierdzą naukowcy z Niemiec, sok z aronii zwalcza nawet 97% infekcji COVID-19!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy z Instytutu Wirusologii Molekularnej, Uniwersytetu w Ulm w Niemczech, odkryli produkt ziołowy, który jest w stanie powstrzymać infekcję koronawirusem nawet w 97% przypadków. Wyniki ich badania, pojawiły się już w repozytorium cyfrwym bioRxiv. Okazało się, że tym cudownym remedium jest sok z aronii.

Podczas gdy brzmi to jak pseudonaukowe bzdury, wstępne badania dowodzą, że może on tłumić do 97% infekcji wirusem SARS-CoV-2 i niemal 100% infekcji wirusem grypy. Skuteczność wykazała również terapia zieloną herbatą i sokiem z granatów. Eksperci wyjaśniają, że soki owocowe a także zielona herbata, są w stanie osłabić wirusy dzięki stworzonemu przez nie kwaśnemu środowisku i polifenolom roślinnym.

 

Nowe ustalenia, wymagają jeszcze weryfikacji ze strony badań innych zespołów badawczych. Jest to jednak kolejny przykład nowych trendów obserwowanych obecnie w medycynie. Jeszcze we wrześniu, WHO zatwierdziła protokół III fazy badań klinicznych z wykorzystaniem afrykańskich leków ziołowych jako potencjalnych metod leczenia koronawirusa i innych współczesnych chorób. Podobne badania z zastosowaniem ziołolecznictwa prowadzone są również w Azji, Europie, Ameryce Północnej i Południowej.

 

Jeszcze kilka miesięcy temu, Madagaskar postanowił walczyć z koronawirusem z pomocą herbaty na bazie bylicy rocznej (Artemisia annua) – rośliny o potwierdzonej skuteczności w leczeniu malarii. Co więcej, zaczęto sprzedawać „lek” do kilku innych krajów w Afryce. Początkowo, WHO głównie krytykowało działania rządu na Madagaskarze. Uznawano je za bezskuteczne, a w najgorszym przypadku niebezpieczne. Zmiana podejścia naukowców, wynika z tego, że wbrew wstępnym szacunkom, ilość zgonów wywoływanych przez SARS-CoV 2 w Afryce jest mniejsza niż na innych kontynentach.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj