Jak w obecnych czasach ulżyć swoim oczom?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Godziny spędzane przed ekranami komputerów w pracy oraz w trakcie czasu wolnego nie pozostają bez efektów ubocznych. Jednym z nich jest zespół suchego oka. W takim przypadku sięgamy po krople do oczu. Jakich kropli powinniśmy używać, aby rzeczywiście poprawić kondycje naszych oczu, a nie im zaszkodzić?

 

Jeśli zależy nam na zwykłych kroplach, bez specjalnych dodatków, np. przeciw infekcji, można je kupić w aptece bez recepty. Są to tzw. sztuczne łzy w postaci substancji, która zatrzymuje wodę na powierzchni oka. W skład substancji wchodzi polimer, który jest kluczowym składnikiem kropli do oczu. Dodatkowo krople powinny zawierać również kwas hialuronowy, który w przeciwieństwie do popularnej soli fizjologicznej zapewnia długotrwałe nawilżenie.

Przed użyciem kropli do oczu kluczowe jest, by zwrócić uwagę na ich datę ważności oraz termin przydatności. Do wyboru mamy preparaty w opakowaniach do jednorazowego użytku, są to małe pojemniczki, które nie posiadają zabezpieczenia przed zanieczyszczeniem, więc trzeba je wyrzucić zaraz po aplikacji.

Są także krople w większym opakowaniu, których można używać wielokrotnie. W tym przypadku trzeba jednak stosować się ściśle do załączonej ulotki. Opakowania do wielokrotnego użytku są mniej polecane ze względu na dodatkową zawartość środków konserwujących, które są niezbędne do dłuższego używania preparatu.

Przy wyborze kropli do oczu warto także poradzić się okulisty lub przynajmniej aptekarza, który dobierze odpowiedni dla nas preparat.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj