Jakie są najlepsze napary dla cukrzyków?

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Istnieje wiele herbat, które mogą mieć działanie poprawiające kondycję zdrowotną osób zmagających się z cukrzycą. Napary są aromatyczne, smaczne i rozgrzeją w zimowe dni – a na dodatek poczujemy się po nich lepiej, bo obniżą nasz poziom cukru.

 

Napar z hibiskusa

Jeden z najlepszych naparów na cukrzycę. Intensywnie czerwony napój z hibiskusa ma fantastyczny aromat i słodki smak. Dodatkowo jest on naturalnym środkiem stosowanym do obniżenia poziomu cukru u osób cierpiących na hiperglikemię.

 

Czarna herbata

Popularny napój znajduje się właściwie w każdym domu i mało kto zdaje sobie sprawę, że czarna herbata ma właściwości obniżające poziom cukru we krwi. Oczywiście jeśli odpuścimy sobie jej słodzenie oraz dolewanie do niej mleka.

Zielona herbata

Filiżanka zielonej herbaty wypijana każdego dnia może zmniejszać hiperglikemię oraz insulinooporność. Ten pyszny napar posiada także silne właściwości przeciwutleniające, więc pijmy go na zdrowie!

 

Napar z rumianku

Rumianek jest jedną z najstarszych udokumentowanych roślin leczniczych. Ceni się go przede wszystkim ze względu na jego właściwości przeciwzapalne. Cukrzycy powinni rozważyć picie naparu rumianku, ponieważ wykazuje on także właściwości obniżające stężenie glukozy we krwi.

 

Herbata Moringa

Liście Moringa zyskały w ostatnich latach miano naturalnego środka leczniczego. Kilka badań wykazało, że ekstrakt z liści Moringa może pomóc w skutecznym obniżeniu poziomu cukru we krwi, a jego działanie antyoksydacyjne pomaga zminimalizować szkody wyrządzone w organizmie przez cukrzycę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika komopna Farmacja Poznań

Polecam picie herbaty

Polecam picie herbaty konopnej z maliną i liśćmi lipy ...Picie herbaty konopnej powoduje pozytywne skutki dla naszego układu nerwowego, pomaga się zrelaksować, wyciszyć i zasnąć. Ponadto jest pomocna przy migrenach, wykazuje działanie obniżające ciśnienie, regulujące poziom cukru we krwi, obniżające cholesterol. Herbata konopna wywiera imponujący wpływ na nasz organizm wzmacniając i chroniąc nasz układ immunologiczny. picie poleca się osobom dotkniętym takimi schorzeniami, jak cukrzyca, otyłość, zła przemiana materii, podwyższony poziom cholesterolu, schorzenia przewodu pokarmowego, pękające naczynka krwionośne, schorzenia układu moczowego, problemy dermatologiczne, nadciśnienie, obrzęki rąk i nóg, problemy z mikrokrążeniem i z miażdżycą a także osobom przeciążonym pracą umysłową i uczącym się.

0
0

Skomentuj