Japońscy naukowcy opracowują badanie krwi, które może wykryć 13 rodzajów raka

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

W Japonii pracuje się obecnie nad badaniem diagnostycznym, które będzie w stanie w prosty sposób identyfikować wiele różnych rodzajów nowotworów. Naukowcy z Tokijskiego Centrum Nowotworowego tworzą nowe testy krwi, które będzie mogło zdiagnozować do 13 typów raka.

 

Według The Japan News nowe badanie jest w stanie wykrywać takie nowotwory, jak rak żołądka, rak piersi, rak jelita grubego, a nawet nowotwór kości oraz tkanek miękkich. Test został już użyty do dokładnego zdiagnozowania nowotworów w 40 tysiącach zamrożonych próbek krwi, pobranych od chorych.

Technologia wykorzystuje mikro-RNA, w celu wykrycia komórek rakowych, które są obecne w krwiobiegu. Według raportów nie ma obecnie testów diagnostycznych, które mogą wykryć wiele typów nowotworów, co oznacza, że jeśli to badanie zostanie zatwierdzone przez rząd, będzie to duży krok w diagnostyce raka.

 

Jednak na obecnym etapie nie ma badań klinicznych, dotyczących dokładności testu. Japoński zespół naukowców dopiero nad nimi pracuje, ponieważ dotychczasowe wyniki mogły zostać zmienione przez proces zamrażania próbek, a dodatkowo krew została pobrana od osób, u których już zdiagnozowano chorobę.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj