Jeśli dowiesz się co jest w wodzie z kranu, nigdy więcej jej nie wypijesz

Kategorie: 

https://pixabay.com/pl/wody-fala-kropl%C3%B3wka-ciecz-321524/

Woda jest niezbędna do życia na Ziemi. Naszym ciałom potrzeba wody do praktycznie każdego procesu biologicznego. Odgrywa kluczową rolę w układzie trawiennym organizmu, pozwala się pozbyć z nerek i wątroby, spożytych wcześniej toksyn. Więc jeśli woda jest tak ważnym narzędziem w usuwaniu szkodliwych substancji z naszego organizmu, dlaczego ją zanieczyszczamy?

<--break->

 

W wodzie z kranu stwierdzono śladowe ilości potencjalnie szkodliwych toksyny, w tym antybiotyki i metale ciężkie. Według Global Healing Center występuje ponad 80 regularnych zanieczyszczeń i innych nieregularnych toksyny, takich jak składniki paliwa rakietowego. Podczas gdy niektóre toksyny są bardziej szkodliwe niż inne, arsen, fluor i chloru obecne w większości wód wodociągowych są najbardziej szkodliwe dla ludzi. Bardzo toksyczny ciężki metal, arsen, obecny w wodzie wodociągowej stwarza poważne problemy zdrowotne. Jest klasyfikowany jako czynnik rakotwórczy kategorii I. Chociaż EPA wyznaczyła standardy dla poziomu arsenu w wodzie wodociągowej (dziesięć części na miliard) kilka stanów USA było znanych z przekraczanie tych normy. Dodatkowo, obecność fluorków w większości wód wodociągowych, jeśli nie we wszystkich, ma ujemny wpływ na zdrowie. Jedna z najbardziej znanych substancji toksycznych dla człowieka fluorek, jest celowo dodawany do wody wodociągowej w Stanach Zjednoczonych, aby pomóc w zapobieganiu próchnicy.

IB Image

Choć nie istnieje żadna znacząca teza naukowa na poparcie tego twierdzenia, fluorek jest nadal powszechnie uważany za jeden z najbardziej skutecznych sposobów hamują rozwój próchnicy. Okazał się być bardziej toksyczny niż ołów. Niektóre kraje na całym świecie zakazały procesu fluoryzacji wody z kranu. Chlor w wodzie kranowej stwarza zwiększone ryzyko rozwoju nowotworów. Dodaje się go do wody wodociągowej w celu zabicia bakterii. Powoduje tworzenie wolnych rodników w organizmie przez połączenie się z innymi związkami, tworząc Trihalometany (THM), które poważne uszkodzają komórki.

 

Pomimo niezaprzeczalnych dowodów negatywnych skutków dla zdrowia związanych ze spożywaniem szkodliwych toksyn, takich jak arsen, fluor i chlor, rząd USA nadal pozwala na ich obecność w większości wód wodociągowych.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Terra

od 18 lat używam filtrów

od 18 lat używam filtrów działajacych na zasadzie odwróconej osmozy. Oczyszczają wodę nie tylko z metali ciężkich , ale z różnych zanieczyszczeń typu piasek, rdza , a nawet bakterii. Są najdokładniejsze . Polecam

0
0
Portret użytkownika violka

Niestety woda butelkowana

Niestety woda butelkowana zawiera również wiele szkodliwych substancji , jest źle przechowywana , na dodatek produkujemy tony plastiku ...więc jakie jest rozwiązanie na taką sytuację ? Czy strosowanie jakichkolwiek filtrów jest pomocne ? 

0
0
Portret użytkownika odważniak

Ciekawe, ale nie sa się

Ciekawe, ale nie sa się przeczytać. Czy ktoś w ogóle czyta jeszcze to, co mu guglarka prztłumaczy?

Ponadto na telefonie odstępy między wierszami są żadne i tekst się scala w jedną plamę... oczopląs i męka.

0
0

Skomentuj