Jesteśmy o krok bliżej do zrozumienia przyczyn psychopatii

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Choć zjawisko psychopatii wśród ludzi jest badane od lat, do tej pory trudno było ustalić przyczyny tego trwałego zaburzenia struktury osobowości. Wiemy, że psychopatia wiąże się z moralnym upadkiem człowieka – skrajnym egoizmem i brakiem jakiejkolwiek empatii wobec otoczenia. To jednak jedynie najpopularniejsze fakty na temat.

 

Jak twierdzi Nathaniel E. Anderson z Lovelace Biomedical and Environmental Research Institute, psychopatia wiąże się z realnymi uchybieniami w funkcjonowaniu mózgu, które skutkują obniżoną koncentracją. Wnioski naukowca opublikowano w czasopiśmie Cognitive, Affective and Behavioral Neuroscience.

 

Badacz sądzi, że tzw. psychopaci nie powinni być postrzegani przez społeczeństwo jako potwory, a raczej jako osoby chore, które można leczyć w ten sam sposób, w jaki leczy się schizofreników i osoby cierpiące na autyzm oraz depresję.

Podczas badań przeprowadzonych w 2010 roku ustalono związek pomiędzy zaburzeniami uwagi a cechami psychopatycznymi, sugerując, że jedno przyczynia się do drugiego. Aby pogłębić ten wniosek, zbadano 168 mężczyzn ze zdiagnozowaną psychopatią. Pacjentów poproszono o wysłuchiwanie nagrań różnych dźwięków i naciskanie przycisku, gdy usłyszą specyficzny, wysoki ton. Podczas eksperymentu każdy z uczestników został poddany rezonansowi magnetycznemu.

 

To właśnie rezonans magnetyczny ujawnił nieprawidłową aktywność w obszarach mózgu pacjentów, które są zaangażowane w uwagę, takich jak płat skroniowy czy kora przedczołowa. To, w jaki sposób mózg psychopatów decyduje o tym, co jest istotne, a co nie, może w pewnym sensie wyjaśniać ich zaburzone funkcjonowanie w społeczeństwie. Naukowcy są już pewni, że będą pogłębiać ten wątek podczas kolejnych badań.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika Robi

Psychopatia, to nic innego

Psychopatia, to nic innego jak stan całkowitego oddalenia, oddzielenia od Boga.. Bóg jest źródłem autorytetu moralnego i Jego osąd . 

Jeśli wyłącza się Boga z tego , to jakiż wzór moralności znajdziemy i gdzie .. w człowieku ?  Człowiek zły jest w samej swej naturze co pokazują wydarzenia ze świata. Okrutniejszy niż najdziksze zwierzę. 

0
0

Skomentuj