Już wiadomo jakie choroby mogą wystąpić w miarę starzenia

Kategorie: 

dreamstime.com

Lekarze potwierdzili, że chorób związanych z wiekiem trudno jest uniknąć. Co więcej, nie mówimy tu o dolegliwościach występujących po 60-tym roku życia. Na przykład, po 24 roku życia mogą wystąpić migrenowe bóle głowy. W wieku 33 lat często pojawiają się problemy z kręgosłupem, a pierwsze siwe włosy wyrastają w wieku 39 lat, pisze The Daily Mail.

 
Naukowcom udało się oszacować wiek, w którym może się pojawić dany problem ze zdrowiem. Po przeprowadzeniu badań na 2000 osób stwierdzono m.in., że u ludzi w wieku 32 lat mogą wystąpić problemy z kostkami, stawy kolanowe dają o sobie znać w wieku około 37 lat. Ponadto, w wieku 50 lat większość kobiet ma już uderzenia gorąca, a około 40 roku życia przeciętny człowiek zaczyna skarżyć się na bóle stawów. Co więcej, uprawianie sportu w młodości niewiele tu zmienia. Co więcej - średnio co piąty przypadek spowodowany był urazem sportowym.
 
W ogóle po 30-tce trzeba przygotować się na bóle głowy, problemy z przewodem pokarmowym i bóle stawów. Nic dziwnego, że dwie trzecie osób powyżej 30 lat, czuję się jak z czasem ich zdrowie podupada. Około 60% ludzi rozpoczyna leczenie w tym wieku i zaczyna zwracać większą uwagę na zdrowie. Ludzie głównie martwią się o stan serca, pamięci, wysoki poziom stresu, a mniej o dolegliwości bólowe. Okazuje się również, że 4 na 10 osób czuje się w najlepszej formie w wieku około 20 lat, a jedna czwarta respondentów - w wieku około 30 lat. 
 
Ponad połowa badanych stwierdziła, że zimna pogoda silniej wpłynęła na ich proces starzenia. Co trzecia osoba z dziesięciu przyznała, że styl życia prowadzony w młodości, zaczął dawać o sobie znać w późniejszym czasie. Najbardziej znaczący "wkład" miała tu ​​nieodpowiednia dieta, brak aktywności fizycznej, spożywanie dużych ilości alkoholu i brak snu. Ponadto, wielu badanych nadal paliło i przesadzało z opalaniem. Jeden na dziesięciu za problemy ze zdrowiem winił konieczność pracy zmianowej, a co czwarty - wysoki poziom stresujących sytuacji w pracy.
 
Naukowcy dowiedzieli się również, że przeciętny człowiek choruje trzy razy w roku, ale nie chodzi z tymi dolegliwościami do lekarza. Chociaż większość osób przyjmowała preparaty witaminowe, jedna trzecia nie wiedziała dokładnie jakie witaminy należy przyjmować. U jednej trzeciej badanych leżały nieużywane przez rok lub dłużej suplementy diety. Ponad 50% z nich po prostu zapominała ich przyjmować, a jedna czwarta po prostu uległa impulsowi przy ich zakupie.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj