Już wkrótce poczęcie dziecka będzie możliwe bez seksu, twierdzą eksperci

Kategorie: 

dreamstime.com
Profesor Hank Greely z Stanford University twierdzi, że w niedalekiej przyszłości pary, które marzą o dziecku będą udawać się do laboratorium, a nie do sypialni. Do pozyskania komórki jajowej wystarczą komórki skóry pobrane od kobietyWtedy do zapłodnienia wystarczy próbka nasienia pobrana od potencjalnego ojca, podaje The Daily Mail
 
Rodzice będą mogli wybierać spośród około 100 zarodków powstałych dzięki tej metodzie. Będzie można określić, czy dziecko cierpi na poważne i nieuleczalne choroby (około 2% ogólnej liczby zarodków) i inne choroby, jakie będą jego oczy, włosy, czy figura. 
 
Biotechnologia już obecnie pozwala uzyskać wiele z tych informacji. Dzięki testom genetycznym można identyfikować różne choroby zarodków. Dodatkowo komórki macierzyste hodowane laboratoryjnie pozwalają pozyskać komórki jajowe i nasienie. 
 
Profesor Greely twierdzi, że połączenie klonowania i biotechnologii sprawi, że kobiety nie będą musiały już przechodzić inwazyjnych procedur  przed in-vitro.Jednak zastosowanie tych metod pozostaje nadal poważnym problemem etycznym.
 
 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika jaga

To straszne człowiek robi sie

To straszne człowiek robi sie mordercą własnego potomstwa i jak może życ z tym dalej. Niedlugo okaże się ze dzieci z in vitro cierpią na problemy psychiczne tzw syndomu przetrwania. Cos jak urodzeni po nieudanej aborcji lub po usunięciu bliżniaka. Trzeba nie wierzyc z sprawiedliwość Boga, a sprawiedliwośc jest na pewno.

0
0
Portret użytkownika Julian

"Rodzice będą mogli wybierać

"Rodzice będą mogli wybierać spośród około 100 zarodków powstałych dzięki tej metodzie." Fajnie, tylko że co zrobić z pozostałymi 99 zarodkami? Zamrozić, wyrzucić...?
Dlatego słusznie autor artykułu zauważył, że "zastosowanie tych metod pozostaje nadal poważnym problemem etycznym."

0
0

Skomentuj