Kawa jest w stanie zmniejszyć wielkość kobiecych piersi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Szwedzcy badacze stwierdzili ostatnio, że ilość wypijanej dziennie kawy wpływa na rozmiar kobiecych piersi. Według badań trzy filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć biust do 17%. Specjaliści twierdzą, że to działanie kofeiny, która w tym wypadku jest bardzo przydatna w naturze, ponieważ zmniejszenie gruczołów prowadzi do zmniejszenia ryzyka raka piersi.

 

Zespół uczonych z Uniwersytetu w Lund odkrył, że kawa wpływa na rozmiar gruczołów mlecznych u kobiet. Zależność jest prosta, im większa dawka kofeiny w ciągu dnia, tym z czasem mniejszy biust. Eksperci odkryli też, że trzy filiżanki kawy dziennie, zapobiega występowaniu niektórych chorób układu krążenia. Z kolei naukowcy z Francji stwierdzili, że codzienne spożycie kawy ma pozytywny wpływ na jakość pamięci u kobiet.

Warto przypomnieć, że wcześniejsze badania wskazują na to, że bezpieczny poziom spożycia kofeiny zależy od wielu innych czynników, min. genetycznych, czy płci danej osoby. Również przyjmowane leki mogą wpłynąć na zmniejszenie szkodliwości spożytej kawy. Na przykład przyjmowanie środków antykoncepcyjnych, wpływa na wolniejsze wchłanianie kofeiny. Dawka śmiertelna kofeiny to spożycie 10 000 mg tej substancji. Jest to około 75 filiżanek kawy dziennie.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj