Kiwi lekarstwem na niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Istnieje coraz więcej dowodów na to, że nasz ogólny stan zdrowia zależy od tego, jaką dietę stosowały nasze matki podczas ciąży. Jeśli była to dieta wysokotłuszczowa, możemy zmagać się z problemami takimi jak otyłość oraz niealkoholowe stłuszczeniowe zapalenie wątroby. Naukowcy są jednak zdania, że składnik o nazwie pirolochinolinochinon (PQQ) zawarty w owocach kiwi, selerze oraz papai może pomóc w walce z tego typu dolegliwościami.

 

Otyłość, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze oraz wysoki poziom trójglicerydów są kluczowymi objawami niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby, które zwykle występują z powodu prowadzenia niewłaściwej diety i niewystarczającego wysiłku fizycznego. Jednak nie zawsze jest to 100% konsekwencja naszego działania, czasem niektóre predyspozycje do tycia dziedziczymy po naszych matkach ze względu na to, jaką dietę prowadziły podczas ciąży

 

Naukowcy postanowili przeprowadzić eksperyment, podczas którego badano gryzonie. Myszom, których matki miały wysokotłuszczową dietę podczas ciąży, podawano PQQ. Co ciekawe, regularna suplementacja zapobiegała gromadzeniu się tłuszczu w wątrobie potomstwa. 

PQQ jest związkiem występującym w produktach roślinnych – przede wszystkim w kiwi, zielonej papryce, selerze, pietruszce, papai, a także, co ciekawe, w mleku ludzkim. Substancja nie tylko utrudnia odkładanie się tkanki tłuszczowej. PQQ zalicza się także do przeciwutleniaczy – chroni nasz organizm przed wolnymi rodnikami, a tym samym przed uszkadzaniem naszego DNA oraz komórek.

 

Odkrycia dokonane przez naukowców mogą przyczynić się do stworzenia nowej generacji leków, które będzie można stosować do walki z otyłością i jej konsekwencjami zdrowotnymi.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Bambaryla

dieta wysokotluszczowa> dieta

dieta wysokotluszczowa> dieta Jana Kwaśniewskiego. Proszę się zapoznać z efektami tej diety i jak to sie am do artykułu

0
0

Skomentuj