Kobiety radzą sobie z negatywnymi emocjami gorzej niż mężczyźni

Kategorie: 

dreamstime.com

Przedstawicielki płci pięknej mają większą skłonność do skupiania się na swoich uczuciach. Mężczyźni odbierają negatywne emocje z "biernego" punktu widzenia. Być może dlatego kobiety odczuwają lęk i cierpią na depresję dwa razy częściej niż mężczyźni. 

W nowym badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Montrealu, wzięło udział 25 kobiet i 21 mężczyzn. Uczestnikom pokazywano zdjęcie, a oni mówili jakie emocje ono w nich wzbudza (pozytywne, negatywne lub neutralne). W tym czasie eksperci skanowali mózgi ochotników.

Badania wykazały, że mózgi kobiet i mężczyzn w inny sposób reagują na obrazy, generujące negatywne emocje, donosi The Times of India. W ogóle, negatywne obrazy budziły więcej emocji u kobiet niż u mężczyzn. Okazało się, że to wysoki poziom testosteronu był związany z niską empatią u mężczyzn.

W przyszłości naukowcy planują ustalić, czy u kobiet wystąpią podobne reakcje mózgu, w zależności od cyklu miesiączkowego oraz zbadać konkretne negatywne uczucia i emocje u mężczyzn i kobiet (na przykład strach, gniew i smutek).

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika virgin

To są "zalety" kobiecego

To są "zalety" kobiecego mózgu. Geje mają podobnie. Z resztą każdy mało męski mężczyzna też. Im większa kobiecość tym większa skłonność do emocjonalności i problemów z nimi związanych.

0
0

Skomentuj