Kokos - smaczny i zdrowy dodatek do diety

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kokosy posiadają wiele wartości odżywczych. Są bogate w błonnik i zawierają niezbędne witaminy i minerały. Spożywanie kokosów wiąże się z obniżeniem poziomu cholesterolu, szybszym gojeniem się ran, ustabilizowaniem poziomu cukru we krwi oraz z nawodnieniem organizmu. Ponadto, kokos używany jest także do pielęgnacji ciała, ze względu na swoje właściwości nawilżające.

 

Olej kokosowy może być używany jako środek do demakijażu, radząc sobie nawet z makijażem wodoodpornym. Może być także stosowany na ciało, zwalczając podrażnienia skóry, zmniejszając objawy trądziku i nawilżając skórę. Regularne używanie oleju kokosowego w okolicach oczu może skutecznie zapobiec zmarszczkom, a także zmniejszyć problem podpuchniętych powiek.

 

Spożywanie kokosów dostarcza do organizmu zdrowych kwasów tłuszczowych, które nie mają negatywnego wpływu na poziom cholesterolu we krwi, ponadto pomagają zmniejszyć ryzyko rozwoju miażdżycy i chronią przed chorobami serca. 

Kokosy zawierają także dużą ilość przeciwzapalnego kwasu laurynowego, który jest przeważającym kwasem tłuszczowym, znajdującym się w mleku matki. W kokosie znajduje się aż 61% błonnika. Jedzenie kokosa przyczynia się do szybkiego wytwarzania energii przez organizm, zamiast do magazynowania jej w postaci tkanki tłuszczowej.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj