Kolejne kraje odwołują loty do Wielkiej Brytanii. Zmutowanego koronawirusa wykryto jeszcze w Danii, Holandii i we Włoszech!

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Minister Zdrowia Wielkiej Brytanii twierdzi, że nowy szczep koronawirusa „wymknął się spod kontroli”. Ma on być bardziej zaraźliwy od zwykłego SARS-CoV-2. Od niedzieli w Londynie wprowadzono całkowity lockdown. W sobotę na dworcach kolejowych tłum ruszył do ucieczki. Kolejne kraje zamykają już ruch lotniczy z Wyspami Brytyjskimi -  w tym od dzisiaj Polska.

Nowa mutacja nie jest wcale nowa, bo jest znana już od przynajmniej dwóch miesięcy, ale ostatnio, akurat w Wielkiej Brytanii, kraju, który rozpoczął jako pierwszy szczepienia przeciw COVID-19, zaczęto identyfikować coraz więcej przypadków zakażeń dokładnie tym nowym szczepem.

 

Patogeny mają to do siebie, że mutują starając się jak najlepiej dostosować aby przetrwać. Zwykle kolejne mutacje nie są tez tak zjadliwe, patogen staje się powszechny i zatrzymuje się jego ekspansja. Wygląda na to, że na takiej drodze znalazł się własnie niesławny koronawirus SARS-CoV-2.

 

Zatem to już pewne - Nowy Rok 2021 - zaczynamy rundę drugą z nowym, bo zmutowanym wirusem. Tym szczepem można się rzekomo znacznie szybciej zarazić ale jest on dużo łagodniejszy niż ten z którym mieliśmy obecnie do czynienia. Co ciekawe liczni politycy, jak na przykład brytyjski i niemiecki minister zdrowia, zapewniają, że osławiona szczepionka Pfizera pozwoli zyskać odporność również na nową mutację koronawirusa SARS-CoV-2. I wiadomo to już teraz, kilka dni po tym, gdy ludzie dowiedzieli się, że mają się bać kolejnego bardziej zaraźliwego koronawirusa.

Koronawirusy co roku wywołują straszne choroby, na przykład katar. Jeśli dobrze się go leczy trwa tydzień, a nieleczony aż 7 dni! W tym czasie często ludzie z zatkanymi nosami traca węch a więc i smak. Te straszne wirusy atakowały nas od zawsze, a my byliśmy nieświadomi konsekwencji i nieodpowiedzialnie nie oddychaliśmy przez szmatki nawet mając katar i o zgrozo nikogo to nie raziło. Co jeszcze dziwniejsze kiedyś gdy ktoś kichnął słyszało się "Na zdrowie", nawet od obcych, a obecnie kichnięcie budzi grozę jak z horroru. Zamiast kichać w przyłbicę kiedyś ludzie kichali gdzie bądź, stając sie zabójcami!

 

Dlatego musimy się chronić. Musimy chodzić w szmatkach na twarzach. Jeśli ktoś przybył z Wielkiej Brytanii na Boże Narodzenie to niestety, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na Twitterze, że wydał dyspozycje Inspekcji Sanitarnej, by od poniedziałku wykonywać testy na koronawirusa każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała z Wielkiej Brytanii. Zatem trzeba się przebadać, bo z katarem nie ma żartów.

 

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Lotów z i do Wielkiej Brytanii zakazują kolejne kraje, na przykład Belgia i Holandia. Co ciekawe z kolei Turcja zakazuje lotów z Wielkiej Brytanii, ale również z Holandii i z Belgii gdzie również wykryto przypadki zakażeń nowym szczepem. W tym tempie za tydzień każdy kraj zakaże lotów do innych krajów i vice versa.

 

Władze większości krajów na świecie nie mają wątpliwości, że nowy koronawirus oznacza, że trzeba się szczepić jeszcze bardziej i jeszcze szybciej i zadawać jeszcze mniej pytań o bezpieczeństwo szczepionki. O szczepionkach obecnie można mówić tylko jak o zmarłych czyli dobrze, albo wcale.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj