Kolonoskopia może zostać zastąpiona pigułką, wyposażoną w kamerę

Kategorie: 

Źródło: Given Imaging

Kolonoskopia jest uznawana za bardzo nieprzyjemny zabieg, jednak dzięki specjalnemu niewielkiemu urządzeniu, które zostało wyposażone w kamerę, nie będziemy musieli obawiać się negatywnych doświadczeń.

 

Niewielkie urządzenie "PillCam", przypominające kształtem i wielkością pigułkę, w odróżnieniu od tradycyjnej kolonoskopii jest przeznaczone do zastosowania doustnego. Jest wyposażone w dwie małe kamery, które rejestrują obraz układu trawiennego a dane są następnie przesyłane do urządzenia rejestrującego. Opracowaniem tej pigułki zajęła się izraelska firma Given Imaging.

 

Amerykańska Agencja Leków i Żywności (FDA) zezwoliła na wykorzystanie tego urządzenia dla około 750 tysięcy pacjentów, którzy nie mogą zostać poddani tradycyjnej kolonoskopii ze względu na wcześniejsze zabiegi, anatomię lub chorobę okrężnicy. "PillCam" jest również dobrą alternatywą dla osób, które nie są w stanie wytrzymać zwykłej procedury. Cena tego urządzenia wynosi około 500 dolarów, więc jest znacznie niższa od tradycyjnego zabiegu.

 

 

Źródło: http://www.givenimaging.com/en-us/Pages/default.aspx

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj