Krwawienie dziąseł może prowadzić do zaburzeń erekcji

Kategorie: 

http://pl.123rf.com

Naukowcy z Uniwersytetu Inonu w Turcji odkryli zależność pomiędzy kwawieniem z dziąseł, a problemami z potencją. Okazało się, że u mężczyzn cierpiących na choroby dziąseł, zaburzenia erekcji występowały dwukrotnie częściej.


Przyczyną tego okazały się być bakterie w jamie ustnej, które - dostając się do krwioobiegu - "zatykają" naczynia krwionośne. Z biegiem czasu, naczynia krwionośne zwężają się i stają się mniej elastyczne, co prowadzi do zaburzeń w przepływie krwi.

 

I właśnie słaby przepływ krwi w żyłach jest bezpośrednią przyczyną impotencji. Ponieważ naczynia krwionośne w prąciu mają mniejszą średnicę niż te w sercu, to po problemach z erekcją należy się spodziewać także późniejszych następstw w postaci chorób serca.


Tureccy naukowcy objęli swim badaniem grupę mężczyzn cierpiących na zaburzenia erekcji oraz tych, którzy nie mieli problemów z potencją. Stwierdzono, że u 53% mężczyzn z pierwszej grupy występowały poważne choroby dziąseł. W drugiej grupie na krwawiące dziąsła uskarżało się jedynie 23% mężczyzn.


Pozostaje jedynie zaapelować do Panów aby, w trosce o swoją aktywność seksualną, bardziej dbali o stan zdrowia swojej jamy ustnej, używając do tego celu nie tylko szczoteczek i pasty do zębów, ale nie żałując także nici dentystycznych.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj