Kulturysta-amator wylądował w szpitalu po wstrzyknięciu w swoje ramię oleju kokosowego

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Lekarze ostrzegają o praktykach panujących wśród kulturystów w Wielkiej Brytanii, którzy wstrzykują w siebie substancje takie, jak olej kokosowy, aby poprawić kształt swoich mięśni. Działanie to ujrzało światło dzienne na skutek przypadku młodego mężczyzny, który został przyjęty w szpitalu z utratą czucia w prawym ramieniu. 

 

"Niepokojąca praktyka jest stosowana do krótkoterminowej poprawy wyglądu mięśni, co może być przypłacone wysokimi kosztami zdrowotnymi" – piszą autorzy badania nad przypadkiem mężczyzny – "Istnieje wysokie ryzyko długotrwałego zwłóknienia mięśni, deformacji, a nawet całkowitej utraty czucia".

25-letni kulturysta-amator powiedział lekarzom, że zabrał się do pracy nad swoim ciałem cztery lata wcześniej, ale problemy z poruszaniem ramieniem odczuwał już od kilku miesięcy. USG wykazało liczne torbiele wewnątrz nadwyrężonych mięśni.

Mężczyzna dopiero po czasie przyznał się do wstrzykiwania w rękę oleju kokosowego, aby poprawić estetykę i konturowanie jego mięśni. Podczas gdy samo podawanie sterydów jest dobrze znaną praktyką, zakres stosowania innych związków, takich jak olej z orzechów włoskich, olej sezamowy, są mniej znane, przynajmniej wśród lekarzy. Jednak ludzie decydują się na nie ze względu na to, że są one tańsze i łatwiej je zdobyć. Eksperci ostrzegają przed takim działaniem, nie tylko ze względu na rozwój torbieli, ale także potencjalnymi zakrzepami.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj