Kurkuma posiada silniejsze właściwości lecznicze od wielu leków syntetycznych

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Kurkuma przez długi czas była obiektem badań, w ciągu których zostały potwierdzone liczne pozytywne właściwości zawartej w niej kurkuminy. Tym samym udowodniono, że ta popularna przyprawa posiada silniejsze właściwości lecznicze od wielu syntetycznych leków.

 

Badania przeprowadzone na zwierzętach wykazały, że kurkuma jest tak samo skuteczna jak prozac i impipramina w przypadku leczenia depresji. Porównanie z aspiryną wykazało, że kurkuma posiada te same efekty przeciwpłytkowe, może również pomagać w walce ze stanem zapalnym stawów.

Kurkuma może być także pomocna dla cukrzyków oraz ludzi, u których prognozuje się cukrzycę. Na podstawie badań wykazano, że kurkumina była do stu tysięcy razy silniejsza w wychwytywaniu glukozy i hamowaniu jej produkcji w wątrobie od metforminy, która jest stosowanym do tego lekiem syntetycznym o nieprzyjemnych skutkach ubocznych.

Kurkumina jest tak samo silna, jak kortykosteroidy, które są stosowane w leczeniu astmy oraz tocznia. Żółta przyprawa wykazała także doskonałe wyniki w obniżaniu cholesterolu, zwalczania stanów zapalnych oraz redukcji stresu oksydacyjnego.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj