Leczenie za pomocą leków placebo jest tak skuteczne, że nie można zarejestrować nowego leku na depresję

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Od dawna wiadomo, że siłą umysłu można uleczyć praktycznie wszystko, trzeba tylko wierzyć, że to jest możliwe. W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono właśnie badania, których wyniki zdają się potwierdzać tę zasadę. Wykazały one, że różnica skuteczności działania między placebo i prawdziwymi lekami jest niemal niezauważalna.

 

Wysokie wskaźniki wyleczenia zostały zarejestrowane po zastosowaniu substancji, które nie mają wpływu medycznego. Naukowcy odkryli, że w ciągu ostatnich 25 lat zwiększyła się liczba przypadków pozytywnego wpływu na siłę wyleczenia za pomocą przekonania, że pomaga im lek. Eksperci twierdzą, że dobre wyniki z placebo u pacjentów, osiągnięto zwłaszcza u tych, którzy przeżywają przewlekły ból, depresję, zmęczenie i nudności.

 

Poprzez obrazowania naukowcy byli w stanie odkryć, że u pacjentów otrzymujących placebo zaczynają pracować części mózgu, które kontrolują ból. W trakcie badania pacjenci anonimowo otrzymali lek lub placebo, a następnie zapisywali zmiany w swojej kondycji.

Koncerny farmaceutyczne są sfrustrowane, bo lata badań w celu stworzenia wymyślnych leków na depresję zostały zakończone bez skutecznie. Ich ogromne inwestycje okazały się być zbędne, ponieważ jednym z warunków uznania nowych leków jest porównanie ich z placebo.

 

Wygląda na to, że na podobnej zasadzie swe sukcesy święci homeopatia, która na zdrowy chłopski rozum nie może działać, a niektórych po prostu leczy. To prawdopodobnie ta sama siła, która nie pozwala zarejestrować nowego leku na depresję czyniąc placebo równie skutecznym środkiem, co nowy farmaceutyk.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Brzęk_minet_w_minarecie.

To na zasadzie "działacze

To na zasadzie "działacze potwierdzają", albo "naukowcy udowodnili". Gadka dla plebsu. Po prostu przeciętna osoba nie czyta krytycznie i nie analizuje, a chce jedynie gotowego rozwiązania - informacji.

0
0
Portret użytkownika monika

Strasznie to przykre, że

Strasznie to przykre, że całkiem interesujące dla wielu wyniki badań są publikowana w formie plotki. "amerykańskie badania" to nie jest źródło. Jakie to badania? kto je przeprowadził i gdzie? Ameryka to w sumie 2 kontynenty...

0
0

Skomentuj