Lekarz wykrył nowotwór w swoim ciele za pomocą gadżetu do smartfona

Kategorie: 

Źródło: Butterfly Network

John Martin, chirurg naczyniowy pracujący dla Butterfly Network, pewnego dnia poczuł dziwne, nieprzyjemne uczucie w gardle. Wykorzystał okazję do przetestowania nowego wynalazku – Butterfly IQ, przenośnej maszyny USG, która łączy się ze smartfonem.

 

Mężczyzna posmarował szyję żelem, po czym przyłożył sondę Butterfly IQ do bolącego miejsca. USG pokazało dziwnego guza o długości około 3 centymetrów. Okazało się, że to rak płaskonabłonkowy.

 

Maszyny USG działają poprzez wysyłanie serii fal dźwiękowych do ciała. Odbijają się, gdy uderzą w jakąś tkankę lub narząd wytwarzając echo. Czas potrzebny do powrotu echa ujawnia odległość między sondą a tkanką lub narządem. Różne tkanki odbijają dźwięk w różnym stopniu.

 

Tego typu aparatura jest dość droga - jej koszt oscyluje wokół kwoty 6 tysięcy dolarów, ale Butterfly IQ będzie wkrótce dostępny za niecałe 2 tysięcy dolarów.

Większość urządzeń generuje dźwięk za pomocą wibrującego kryształu. Zamiast tego gadżet wykorzystuje 9000 mikrobębenków zamontowanych na chipie niewiele większym od znaczka pocztowego. To sprawia, że ​​jest tak tani w porównaniu do swoich konkurentów.

 

Tego typu aparatura może być szczególnie przydatna dla osób mieszkających w odległych regionach, a nawet dla załóg karetek pogotowia, aby wykonać USG pacjentów zanim dotrą do szpitala. O ile jakość obrazu nie jest tak wysoka jak w droższych urządzeniach, gadżet przewyższa konkurencję pod względem przenośności i dostępności. Następnym krokiem jest połączenie technologii ze sztuczną inteligencją, aby pomóc osobom, które nie mają wykształcenia medycznego w używaniu urządzenia i interpretowaniu wyników.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika basia

ojciec ma raka trzustki,

ojciec ma raka trzustki, wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa "chodzi na imprezy chemiczne" czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy i kupił tam  ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę  choć co nie który będą odbierać to za reklamę www.konopiafarmacja.pl  , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł  Świeże wyniki rezonansu - choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam ... rozwiń całośćtylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią "rybkę".... Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud.... hmm

0
0

Skomentuj