Lekarze mówią o zwiększeniu częstości występowania tików nerwowych z powodu TikTok

Kategorie: 

Źródło: Pixabay.com

Zdaniem ekspertów na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette'a i jego charakterystycznym tikiem nerwowym.

 

Psychologowie i badacze specjalizujący się w zespole Tourette'a odnotowali gwałtowny wzrost częstości występowania niefizjologicznych tików nerwowych wśród młodych dorosłych w wieku od 12 do 25 lat. Większość przypadków to kobiety. Powodem tego zjawiska, jak twierdzą eksperci, było oglądanie filmu na TikToku.

 

Według lekarzy, na tle pandemii TikTok zwiększył liczbę użytkowników, którzy oglądali filmy osób z zespołem Tourette'a i charakterystycznymi tikami i adoptowali ich zachowanie. Naukowcy opisali rozwój takich objawów z powodu mediów społecznościowych jako „funkcjonalne zachowanie przypominające tiki”.

 

Eksperci zauważają, że młodzi ludzie mogą nieświadomie przejąć z sieci społecznościowych charakterystyczne dla zespołu Tourette'a tiki nerwowe. Liczba przypadków tików bez przyczyn fizjologicznych wzrosła od 1-5 procent do 20-35 od początku pandemii, a psycholodzy nazwali to zjawisko „epidemią podczas pandemii”.

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Skomentuj