Lekarze nauczyli się identyfikować chorobę na podstawie zmarszczek pacjenta

Kategorie: 

http://www.sxc.hu

Pojawiające się na skórze zmarszczki to przeważnie niechciane oznaki starzenia się człowieka. Ostatnio jednak udało się odkryć powiązanie pomiędzy głębokością zmarszczek, łamliwością kości i gęstością skóry u człowieka.

 

 

Stwierdzono, że im większe i głębsze zmarszczki występowały u pacjenta, tym niższa była u niego gęstość tkanki kostnej i bardziej prawdopodobne ryzyko odniesienia złamań. Zależność ta nie została jeszcze całkowicie wyjaśniona. Podejrzewa się jednak, że wynika z faktu, iż skóra i kości mają pewne wspólne cechy, np. obecność takich substancji jak kolagen, które mogą wyjaśniać związaną z wiekiem jednoczesną degenerację skóry i kości.


Według amerykańskich ekspertów, którzy przedstawili raport badawczy na dorocznej konwencji Stowarzyszenia Endokrynologów (Endocrine Society's annual conference), metoda ta pozwoli zastąpić kosztowne testy oceny stanu układu kostnego. Teraz, tylko zerkając na pacjentkę, będzie można zidentyfikować kobiety z wysokim ryzykiem złamań kości, by poinformować je o tym i zalecić szczegółowe badania.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika WR

Badali a mogli zasięgnąć

Badali a mogli zasięgnąć języka u Chińczyków lub poczytać książkę Michała Tombaka tam są opisane niektóre symptomy zmarszczek i chorób znimi związanymi .w tym i na uchu sam tak diagnozuję

0
0

Skomentuj