Lekarze ostrzegają, że broda to siedlisko chorobotwórczych drobnoustrojów

Kategorie: 

freeimages.com

Gęsta broda u mężczyzn to modny trend w ostatnich sezonach. Jednak lekarze postanowili zepsuć nieco humor panom, którzy podążają za modą i poinformowali ostatnio, że broda jest bardzo niehigieniczna. Nazywają oni wręcz brodę - gąbką dla bakterii.

 

Jak wykazały badania, w brodzie mogą ukrywać się tysiące bakterii. Trycholog (specjalista zajmujący się skórą głowy i włosami) Carol Walker podkreśla, że bujny zarost zwiększa ryzyko rozwoju infekcji skórnych i przeniesienia zakażenia bakteryjnego lub innych drobnoustrojów na inne osoby, na przykład podczas pocałunku - podaje Daily Mail.


Im gęstszy zarost, tym więcej bakterii i zanieczyszczeń się w niej znajduje. Patogeny wchodzą pomiędzy łuski włosa. Największa ilość bakterii znajduje się na włosach rosnących wokół nosa i ust. Jeśli mężczyzna ma tendencję do głaskania swojej brody, to łatwo może przenieść niebezpieczne drobnoustroje do ust. Szczególnie niebezpieczne są produkty mleczne, których zjełczałe pozostałości mogą pozostać na brodzie, zostając pożywką dla bakterii.


Jeśli brodaty mężczyzna zachoruje na grypę lub przeziębienie, spływający katar może mieć utrudnioną drogę wyjścia i może osadzać się na brodzie i wąsach. Badania wykazały, że ​​w brodzie często "ukrywa" się Staphylococcus aureus (gronkowiec złocisty). Lekarze zalecają regularne mycie i golenie zarostu, co pozwoli ograniczyć ilość groźnyxh patogenów i pozwoli zapobiec wrastaniu włosków na twarzy.

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika WmordepchajDollar

Przywiązani przesądem do

Przywiązani przesądem do swoich plemienno-troglodyckich tradycji żydzi, muslimy a także hindusi i inni co to jak nie mają brody to nie są "godni Boga" i tak wiedzą swoje, i pewnie stąd te niegasnące w świecie epidemie...

0
0
Portret użytkownika gnago

Na zanik włosów polecam olej

Na zanik włosów polecam olej z krokosza barwierskiego no trzeba stosowac kwartał bo włochy zamieniaja się w włosy a potem włoski. 

0
0
Portret użytkownika Adrianna

No nie:/ przecież każdy po

No nie:/ przecież każdy po posiłku przemywa usta czy brodę oczywiście jak coś skapnie, bez przesady, żeby zjełczał tłuszcz,śmietana czy coś tam -to potrzeba dobę.Co za bzdury! Panowie muszą całe ciało golić bo mają roztocza i sa nadziani bakteriami ? To feministki wymyślają? Bakterie były są i będą a jak ktoś chce się wyjałowić to napewno częściej będzie chorował- i powodzenia.

0
0
Portret użytkownika Lolo

Trololo...Pana

Trololo...Pana Staphylococcusa Auerusa ma w nosie min. 50% społeczeństwa...I żyjemy w zgodzie Smile

0
0
Portret użytkownika ktoś_bliżej_nieokreślony

A jest sposób by to

A jest sposób by to dziadostwo nie odrastało tak szybko po każdym goleniu? A najlepiej to w ogółe.
Co prawda mógłbym się go pozbyć razem ze skórą twarzy, ale bez skóry to znowu żaden wygląd.

0
0
Portret użytkownika zuzia

Całowanie faceta z brodą, to

Całowanie faceta z brodą, to jakby całować się ze szczotką zmiotką. A już najobrzydliwsze są wąsy w zupie. Ble. Czy jest jakieś naukowe wytłumaczenie dlaczego mężczyznom rosną brody i łysieją łby? Śmieszne to dość, choć w sumie nie ma to wpływu na charakter, poza może odpornością na kompleksy..

0
0
Portret użytkownika wolchw

"Czy jest jakieś naukowe

"Czy jest jakieś naukowe wytłumaczenie dlaczego mężczyznom rosną brody i łysieją łby" Nie nie ma wytłumaczenia. A czy jest jakieś wytłumaczenie dlaczego zuzia zadaje e głupie pytania ?

0
0
Portret użytkownika acdc

Nie rozumiem skąd ta

Nie rozumiem skąd ta bakteriofobia, przecież żyją z nami od milionów lat...

0
0

Skomentuj