Lenistwo jest zaraźliwe, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Francuscy neurofizjolodzy dowiedli, że niektóre cechy indywidualne ludzkiego zachowania, takie jak lenistwo, niecierpliwość i roztropność, mogą być zaraźliwe. Badanie zostało przeprowadzone przez naukowców z paryskiego instytutu zajmującego się mózgiem oraz rdzeniem kręgowym.

 

Zarówno ludzie, jak i zwierzęta posiadają tendencję do powtarzania po sobie wielu czynności, czego przykładem może być zaraźliwe ziewanie. Biolodzy zlokalizowali w mózgu myszy specjalny obszar, który jest odpowiedzialny za generowanie reakcji powodujących zaraźliwość emocji oraz ruchów.

 

Podczas eksperymentów z 60 osobami przeprowadzono ćwiczenie w postaci prostej gry na komputerze. W wyniku doświadczeń okazało się, że lenistwo, niecierpliwość, a nawet roztropność może być czerpana z otoczenia.Zdaniem ekspertów, niektóre rodzaje zaburzeń psychicznych oraz zaburzeń behawioralnych, takich jak autyzm lub schizofrenia, mogą być wzmocnione lub osłabione poprzez przebywanie w określonym otoczeniu. W ramach nowych odkryć planuje się przeprowadzenie kolejnych doświadczeń.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj