Libido w tarapatach! Czyli co niszczy Twoją potencję?

Kategorie: 

Źródło: Internet

Libido to inaczej popęd seksualny, czyli jedna ze składowych udanego życia seksualnego. Wpływ ma jego poziom ma wiele czynników. Co negatywnie wpływa na potencję i powoduje jej obniżenie?

 

Problem realny czy urojony? Kilka danych statystycznych

Cennych informacji dostarcza nam raport badania przeprowadzonego przez naszego rodaka – prof. Zbigniewa Izdebskiego. Badanie wskazuje, że 1/3 mężczyzn nie jest zadowolona ze swojego życia seksualnego. Największy odsetek zadowolenia stanowią mężczyźni żyjący w związkach formalnych. Około połowa, a dokładnie 48% respondentów odpowiada, że zaburzenia erekcji negatywnie wpływają na relacje w związku, a nawet mogą doprowadzić do rozstania.

W czym tkwi problem?

Rozwój cywilizacji daje nam wiele nowych możliwości, równolegle do techniki rozwija się medycyna, a z nią farmakologia. Na wszystkie problemy szuka się złotego środka, który upora się z nim od ręki. Ma to swoje wady i zalety. Dzięki temu dziś możemy leczyć wiele chorób, które kiedyś były uważane za śmiertelne, możemy znacznie przedłużyć czas życia chorych czy skutecznie ukoić ból. Drugą stroną medalu jest wpływ na organizm człowieka. Praktycznie każdy lek w większym lub mniejszych stopniu na nas negatywnie oddziałuję i przynosi również działania niepożądane.

Co wpływa na potencję?

Czynników wpływających na poziom libido jest bardzo wiele, zaczynając od stylu życia, aż po uwarunkowania genetyczne. Zastosuje się do poniższych trzech punktów, a z pewnością znacznie przedłużysz swoją młodość.

1. Dbaj o zdrowie

Stan zdrowia ma ogromne znaczenie. O ile w młodym wieku najczęściej jesteśmy zdrowi jak ryby, to w późniejszym okresie możemy borykać się z wieloma dolegliwościami. Warto już za młody o nie dbać, regularnie uprawiać sport, zdrowo się odżywiać. Choroby, który wpływają na erekcję to między innymi: cukrzyca, nadciśnienie, podwyższony cholesterol, choroby układu krążenia czy otyłość. Świetnym naturalnym wspomagaczem są zioła, które można dodać do codziennego menu w różnej postaci (naparów, wywarów lub sproszkowane), kilka słów na ten temat przeczytasz w artykule - Zioła wspomagające potencję | MaleMan.pl

2. Odstaw używki

Uzależnienie od alkoholu, papierosów czy narkotyków destrukcyjnie wpływa na potencję. Obniżenie poziomu libido wraz z wiekiem jest procesem naturalnym, stosowanie wszelkich używek na domiar złego potęguje to działanie. Badanie wykazało, że osoby palące dziennie paczkę papierosów lub więcej, narażone są na problemy z potencją o 60% bardziej niż osoby niepalące. Podobne działanie ma alkohol oraz pozostałe używki.

3. Unikaj stresu

Staraj się żyć… bezstresowo – zdrowie psychiczne jest również bardzo ważne. Przemęczenie spowodowane pracą, życiem rodzinnym, mało snu drastycznie obniżają poziom hormonów, co następnie przekłada się na problemy ze wzwodem.

W przypadku problemów z erekcją o łagodnym nasileniu można skorzystać z ziołowych wspomagaczy, które pomogą wrócić do formy - sprawdź ranking tabletek na potencję - WiecejMeskosci.pl. Jak widzisz nasze codzienne życie ma ogromny wpływ na sprawność seksualną. Negatywny wpływ uwidacznia się dopiero po latach, kiedy coraz częściej występuje problem z potencją.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Arek

Żeby żyć bezstresowo to chyba

Żeby żyć bezstresowo to chyba bym musiał się wyprowadzić na jakieś odludzie i odciąc się kompletnie od świata.

0
0
Portret użytkownika Goethe

A probowałeś medytacji? Ja

A probowałeś medytacji? Ja właśnie chcę spróbować bo podobnoć na stres świetnie działa.

0
0

Skomentuj