Licówki - klucz do pięknego, zdrowego uśmiechu

Kategorie: 

źródło: pixabay.com

Bez wątpienia piękny, biały uśmiech jest jedną z najważniejszych wizytówek człowieka, dlatego tak istotną kwestią jest dbanie o nasz stan uzębienia. Popularnym, a zarazem skutecznym sposobem na zamaskowanie naszych niedoskonałości w jamie ustnej jest założenie porcelanowych licówek. Ich wykorzystanie prowadzi nie tylko do efektu wymarzonego uśmiechu, ale nie wymaga również długotrwałego leczenia. Co należy wiedzieć o licówkach i czy rzeczywiście warto pomyśleć o ich założeniu?

 

 

Licówki - dlaczego warto wybrać?

Licówki to nic innego jak rodzaj cienkich płatków, które przymocowuje się do przodu zębów, aby nadać im estetycznego wyglądu. Służą one do korygowania niedoskonałości, takich jak np. wypełnianie ubytków, wydłużanie i poszerzanie zęba oraz niwelowanie przebarwień. Największą zaletą takiego rozwiązania jest natychmiastowe osiągnięcie efektu pięknego i białego uśmiechu, bez konieczności bolesnego i długotrwałego leczenia.

To idealna opcja dla osób, które odczuwają duży dyskomfort związany ze zniszczonym uzębieniem, który odbija się nie tylko na ich życiu prywatnym, ale i zawodowym. Zdrowy uśmiech zwiększa pewność siebie, zwłaszcza w trakcie ważnych spotkań biznesowych, w których istotną rolę odgrywa wizerunek osoby mówiącej. Gdy już zdecydujemy się na założenie licówek, w pierwszej kolejności należy przemyśleć, który rodzaj płytek wybrać. Wyróżnia się kilka typów licówek, ze względu na materiał z których powstały, a mianowicie porcelanowe, kompozytowe, akrylowe czy ceramiczne.

Gdzie można założyć licówki – Kraków

Kolejnym istotnym aspektem jest wybór odpowiedniego gabinetu, który zajmuje się zakładaniem licówek. W Krakowie wybór stomatologów, zajmujących się tego typu usługą jest naprawdę szeroki, dlatego należy starannie zapoznać się z ofertą każdego z nich. Warto kierować się do ekspertów w ich zakładaniu, którzy są w stanie przeprowadzić bezbolesny zabieg, bez konieczności dużej ingerencji w strukturę zęba np. związanej ze szlifowaniem. Innym kryterium doboru może być także minimalna liczba wizyt, które są wymagane do osiągnięcia pełnego i pięknego uśmiechu.

Z pewnością przeprowadzenia takiego zabiegu powinno być poprzedzone konsultacjami ze specjalistą od licówek na terenie Krakowa, który na podstawie stanu uzębienia będzie w stanie dobrać odpowiedni rodzaj płatków oraz oszacować minimalny czas ich nakładania.

Miejscem,  które cieszy się dobra opinią w zakładaniu licówek jest CDC Stomatologia. Więcej dowiesz się na http://cdcstomatologia.pl/ 

Licówki porcelanowe - oferta gabinetów stomatologicznych w Krakowie

Jednym z najczęściej stosowanych rodzajów są licówki porcelanowe. Kraków posiada rozbudowaną ofertę gabinetów, zajmujących się profesjonalnym zakładaniem płatków tego typu, które pozwalają cieszyć się efektem pięknego uśmiechu nawet osiem lat. Stomatolog posiada również dużą możliwość dopasowania porcelanowej licówki pod względem koloru innych zębów, co skutkuje uzyskaniem naturalnego wyglądu uzębienia.

Licówki porcelanowe doskonale korygują nieestetyczny kształt lub wybarwienie zęba, a materiał, który został użyty do ich wytworzenia, jest biologicznie obojętny dla organizmu. Dużą zaletą tego rozwiązania jest fakt, iż na płatkach porcelanowych nie osadza się kamień nazębny

Biały, piękny uśmiech rodem z okładki magazynów stanowi marzenie niejednej osoby. Niestety obawa przed wizytą u dentysty jest czasami na tyle silna, że dochodzi do zaniedbania stanu uzębienia. Jeśli kształt, rozstawienia czy barwa zębów stanowią źródło dyskomfortu, warto zdecydować się na założenie licówek porcelanowych. W miastach takich, jak Kraków oferta wykwalifikowanych specjalistów jest na tyle szeroka, że marzenie o idealnym uśmiechu może w krótkim czasie stać się rzeczywistością.

 

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj