LSD przywraca harmonię mózgu i może leczyć choroby psychiczne

Kategorie: 

Źródło: Dreamstime.com

Jak wynika z najnowszych badań, które skupiały się na wpływie substancji psychodelicznych na funkcjonowanie mózgu, związek LSD pomaga zharmonizować fale mózgowe. Naukowcy sugerują, że LSD może wspierać leczenie zaburzeń psychicznych.

 

Naukowcy z Uniwersytetu Pompeu Fabry przeanalizowali skany mózgów 12 osób, którym podano LSD - dietyloamid kwasu lizergowego, lub placebo. Z pomocą unikalnej techniki obrazowania sprawdzano w jaki sposób związek pomaga przeprogramować się ludzkim mózgom.

 

Jak się okazało, substancja psychodeliczna pomaga przywrócić harmonię mózgu. Przypuszcza się, że związek chemiczny pozwala nawiązać nowe połączenia między regionami mózgu. Co więcej, efekt ten został spotęgowany, gdy uczestnicy eksperymentu słuchali muzyki zanim otrzymali dawkę LSD.

 

Zdaniem autorów badania, substancje psychodeliczne takie jak LSD wspomagają mózgi w rozwijaniu wzorców aktywności, co może pomóc naprawić nieuporządkowane połączenia spowodowane chorobami psychicznymi. Na dzień dzisiejszy nie można jednoznacznie stwierdzić, czy substancje typu LSD stanowią skuteczną metodę w leczeniu zaburzeń psychicznych, lecz kolejne badania mogą odmienić ten stan rzeczy.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Skomentuj