Ludzie w przyszłości będą mieć dwa serca, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy przeprowadzili kilkuletnie badania i doszli do wniosku, że w wyniku mutacji, u ludzi może rozwinąć się drugie serce, które będzie sprawować taką samą funkcję, jak pierwsze. Jednak w razie niewydolności pierwszego narządu, drugi ma przejąć jego zadania.

 

Twierdzi się, że skoro ludzie mają obecnie dwie nerki, to mogły się one pojawić w przeszłości w wyniku podobnej mutacji. Według badaczy, około 300 milionów lat temu utworzył się system organów wewnętrznych, który obejmował jedno serce i dwa płuca.

 

Jednak twierdzi się, że na etapie tworzenia zarodka kształtują się wstępnie dwa serca, aby później scalić się w jedno. Ma to sugerować, że w przyszłości będą się one rozwijać oddzielnie i powstanie nowy rodzaj ludzi, który będzie o ten szczegół różny od współczesnych.

 

Odnotowano przypadki ludzi, którzy urodzili się z dwoma sercami, ale opiera się to tylko i wyłącznie na zapiskach z odległej przeszłości, trudno więc ustalić ich zupełną autentyczność. Naukowcy nie są jeszcze w stanie wyjaśnić przyczyn mutacji, które są przewidywane, ale sugerują, że są one dziedziczne w przyrodzie.

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)

Skomentuj