Ludzki mózg jest 100 razy potężniejszy niż do tej pory sądzono

Kategorie: 

Źródło: pixabay.com

Naukowcy odkryli, że ludzki mózg ma 100 razy większą pojemność niż uważano do tej pory. Według najnowszych badań, ludzki mózg jest na tyle silny, że nawet najnowocześniejsze komputery i sieci neuronowe nie są w stanie się z nim zrównać.

 

Badacze z Uniwersytetu California przeprowadzili badanie na temat funkcjonowania ludzkiego mózgu. Zespół naukowców sprawdzał pewną część neuronów, zwaną dendrytami. Wcześniej sądzono, że dendryty działają tylko jako przewodniki, transmitując aktywność elektryczną z komórki do innych neuronów. Okazało się jednak, że dendryty produkują własne impulsy elektryczne i robią to 10 razy częściej niż sądzono.

Impulsy generowane przez dendryty, stanowiące ponad 90 % tkanki nerwowej, są poważnym ciosem dla dotychczasowych przekonań neurologów. Oznacza to, że mózg ma 100 razy większą pojemność, a z praktycznego punktu widzenia, badanie pomoże lekarzom opracować nowe sposoby leczenia zaburzeń neurologicznych oraz zrozumieć proces uczenia.

 

Wcześniej sądzono, że uczenie się występuje, gdy organy komórkowe dwóch neuronów są aktywne w tym samym czasie. Jednak nowe dane wskazują, że nauka może wystąpić także, gdy neuron wejściowy jest aktywny równocześnie z aktywnym dendrytem, co oznacza większą elastyczność w nauce, niż w przypadku pojedynczego neuronu.

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Tętysta

Ja się tylko zastanawiam co

Ja się tylko zastanawiam co powiedzą Panowie profesorowie biegli w "sprawach" mózgowych, kiedy ta prawda w końcu do nich dotrze. Przecież oni , co do zasady są zawsze najmądrzejsi. Zawsze mają wiedzę absolutną i skończoną. Po prostu odlot. Jaka szkoda,że jest tak mało prawdziwych Profesorów, którzy zdają sobie sprawę,że ich wiedza jeszcze b.mała i ciągle  będą nowe odkrycia.Pozdrawiam buców.

 

0
0

Skomentuj