Mała dawka grzybów halucynogennych skutecznie leczy migreny

Kategorie: 

Źródło: tg

Podwójnie ślepe badanie skuteczności psilocybiny dało zachęcające wyniki.

Migrena to wyniszczająca choroba, która zwykle prowadzi do utraty koncentracji z powodu bólu, ale nadal nie wiadomo na pewno, co dokładnie powoduje migrenę. Wiadomo jednak, że wraz ze zwykłymi bólami głowy ten stan kosztuje ludzkość ponad 150 miliardów dolarów rocznie. Ratunek to rodzaj środka przeciwbólowego, który może ukrywać się w nieoczekiwanych miejscach.

 

W niedawnych badaniach neuronaukowcy przetestowali, jak grzyb halucynogenny, a dokładniej zawarta w nim substancja psychodeliczna psilocybina, łagodzi ból. Dziesięciu uczestników badania, którzy regularnie cierpieli na migreny, otrzymało albo małe dawki leku (wystarczająco niskie, aby nie wywoływać halucynacji) lub placebo. W efekcie okazało się, że u osób przyjmujących psychodeliki liczba ataków migreny znacznie spadła w ciągu tygodnia od rozpoczęcia terapii. Ponadto nie wystąpiły u nich żadne poważne skutki uboczne.

 

Wykazano, że małe dawki psychodelików są skuteczne w leczeniu chorób neurologicznych, co stopniowo prowadzi do ich legalizacji w niektórych krajach. Czy grzyby halucynogenne staną się jednym ze sposobów leczenia tajemniczej migreny? Czas pokaże, ale dziś wyniki pierwszych nieśmiałych badań wydają się obiecujące.

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Skomentuj