Marihuana w tabletkach skuteczniejsza, niż w naturalnej postaci

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Przyjmowanie marihuany doustnie w postaci tabletek skuteczniej łagodzi ból, niż palenie tej rośliny. Dotychczas udowodniono, że marihuana łagodzi skutki uboczne chemioterapii, pobudza apetyt u osób chorych na AIDS, a także zmniejsza napięcie mięśni u pacjentów z zaburzeniami neurologicznymi.

 

Najbardziej aktywny składnik marihuany o działaniu przeciwbólowym nazywa się tetrahydrokannabinol (THC). W niektórych krajach tabletki z THC można kupić w aptece na receptę. Wcześniej jednak uważano, że syntetyczne kapsułki z THC nie są tak skuteczne, jak palenie marihuany i wykazują znacznie większe działanie psychotropowe.


Jednak neurolodzy w Stanach Zjednoczonych przeprowadzili badania naukowe, w których porównali, jakie oddziaływanie przeciwbólowe na organizm ludzki ma palenie marihuany i zażywanie tabletek z THC. W trakcie doświadczenia analizowano uczucie bólu u 15 mężczyzn i 15 kobiet. Badanych podzielono na trzy grupy. Pierwsza grupa zażywała ekstrakt marihuany w pigułce, druga paliła wysuszone kwiatostany konopii indyjskich, a trzecia otrzymała tabletki placebo.

 

Następnie, wszyscy uczestnicy zostali zmuszeni do utrzymania ręki w wannie z bardzo zimną wodą przez dwie minuty. Badani proszeni byli o ocenę poziomu ich bólu. W obu grupach, które otrzymały marihuanę przed rozpoczęciem eksperymentu, zmniejszyła się wrażliwość na ból i zaobserwowano zwiększoną tolerancję na ból w porównaniu z grupą placebo.


Lekarze podkreślili jednak, że wdychanie dymu z marihuany stanowi ryzyko dla zdrowia ze względu na działanie czynników rakotwórczych, które są wprowadzane do dróg oddechowych palaczy.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika PeeSHa

1. Tabletki z THC - czytaj:

1. Tabletki z THC - czytaj: sztucznie otrzymywane; a nic co jest sztucznie robione nie jest lepsze od tego, co powstaje naturalnie.
2. A moze w sklad tych tabletek wchodza takze inne skladniki aktywne, nie tylko THC?
3. Sa inne sposoby przyjmowania THC z konopii niz tylko palenie. Po za tym dym z konopii jest inny niz dym z papierosow, dlatego zaleca sie unikania mieszania tytoniu z ganja do jointow. A skladniki rakotworcze powstaja przy spalaniu, ktorego jak mowilem mozna uniknac. Chociazby poprzez uzywanie vaporizera.

0
0

Skomentuj